Kupno Nowego Telefonu

Cześć! Jestem posiadaczem długoletniej Nokii 6300 i chciałbym kupić sobie mojego pierwszego smartfona. Telefon ma mieć wifi (w sumie każdy telefon teraz je ma) głównie chce na nim słuchać muzyki grać w jakieś gry i przeglądać internet no i oczywiście pisać smsy oraz telefonować mój budżet to około 600zł razem z wysyłką. To będzie mój pierwszy taki telefon a ja na tych sprawach się za bardzo nie znam. Liczę  szybką i profesionalną na pomoc Forumowiczów   :smiley:  Pozdrawiam Kuba.

Szukaj cos w Samsungach w tej cenie o ile interesuje cie Android a nie WP.

@up  i android i WP jest spoko 

Jeśli akceptujesz plusy i minusy WP to wybierał bym coś z tego systemu. Może htc 8x lub jeśli masz dołożyć ze 100 zł to wtedy bardzo dobrym zakupem będzie lumia 920. Mam już prawie rok i polecam.

Dobra jeśli chodzi o np. o telefony firmy sony dokładniej  mówiąc Sony Xperia J lub jakieś inne modele co o nich sądzicie?

W xperie j nie warto moim zdaniem inwestować. Osobiście uważam że już lepiej xperie t albo nawet s. Jeśli coś z nowszych to Np. Xperia L. Myślę, że w swoim budżecie coś znajdziesz na allegro z używanych w bdb stanie na gwarancji.

Wolałbym jednak nowe telefony  ma ktoś jakieś konkretne propozycje np. Jakiś Samsung jest godny uwagi?

Sony Xperia M i Sony Xperia L, z dual simem MyPhone Next, z Samsungów nie ma dobrego wyboru, drogo i słabo.

 A macie jakieś inne propozycje (czyt. tańsze) ?

Zdecydowanie odradzam Xperie J. Jej jedyną zaletą jest spory wyświetlacz nic poza tym. Jeśli masz do wydania 600 zł i ma to być nowy smartfon to czemu by nie zostać przy Nokii i wybrać Lumię np. 520. Spokojnie kupisz nową za około 500 zł. Wygodny ekran i przyzwoite parametry :) http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/lumia520/

@up 

 

Właśnie się zastanawiałem nad Lumia 520 a co sądzicie o Lumii 620?

To samo co L520 tyle, że z diodą LED. Oba całkiem przyjemne telefoniki.

Poczytaj o WP8 na forach żeby się czymś nie zawiódł. WP diametralnie różni się od Androida.

ok poczytam sobie o wp8 chyba że ktoś może ma jakieś propozycje?

Lumia 520 to całkiem fajny telefon o ile lubi się kafelki i jego plastikowatość :wink:

 

EDIT: Jeśli lubisz ciekawostki to warto zapoznać się z ‘chińczykiem’ od Xiaomi (Red Rice) na androidzie nazywanym MIUI

tu recenzja http://miuipolska.pl/xiaomi-red-rice-hongmi-recenzja/

zwłaszcza, że powinieneś mieć na nim wsparcie (aktualizacje) dłużej niż na wszystkich wymienionych wyżej modelach. Polska grupa związana z MIUI pracuje prężnie, a sam system jest bardzo przyjemny w użytkowaniu (swego czasu korzystałem na HTC Desire).

no właśnie w tej lumii najbardziej nie lubie tego że są te kafelki chyba lepszy android od WP. Tylko dalej nie wiem na jaki telefon się zdecydować ;(

Niestety teraz jest polityka kupna smartphone jak z kupno komputera… Musisz mnieć świadomość, że telefony bardzo szybko się starzeją co idzie za tym uciążliwe zawieszki czy restarty… Android jest bardzoo ramożerny… Przy normalnym użytkowaniu zjada spokojnie 600mb ramu… Także dużo na telefonie nie zrobisz kupując z 1gb ram…

Odradzam kupowanie 1,5-2 letniego telefonu… Lepiej dołożyć kasę i kupić coś świerzszego.

 

WP- nie wiem, nie wypowiem się.

@k-9

 

Wiem właśnie k-9 jest dokładnie tak samo jak z komputerami.  Może ktoś jeszcze ma jakieś propozycje smartfonów?

Kupując telefon z Androidem w tej cenie musisz liczyć się z tym, że po pewnym czasie zacznie zwalniać, dłużej myśleć a każda reakcja będzie zabierać coraz więcej czasu… Taka magia androida (oczywiście w telefonie z 512 mb ram, teraz to nawet nie wiem czy 1 GB pociagnie go płynnie rok czy dwa) w WP masz pewność, że nawet 512 da radę i to dość długo. :wink:

 Panie i Panowie chyba wybiorę  Samsunga Galaxy S2

bardzo dobre i nowe modele:http://www.net-ranking.pl/687-telefony-komorkowe-ranking