Kupno nowego telewizora

Niedługo będę chciał kupić telewizor plazmowy- LCD tzn. myślę ,że wydam tak z 3-4 tyś i myślę nad 46 cali- w związku z tym miał bym kilka pytań.

  1. Jaka firma jest godna polecenia? (Sam myślałem nad Samsungiem)

  2. Na co warto spojrzeć i jakich parametrów powinienem szukać- aby ładnie się oglądało(czyli co jest ważne przy wyborze :slight_smile:

  3. Gdzie warto kupić telewizor- allegro czy też jakaś promocja media markt’u…

Ja bym wybrał SONY BRAVIA

Polecam Panasonic TH-46PY8 , ale zastanów się nad dołożeniem gotówki do Panasonic TH-46PY80 bo parametry techniczne ma trochę lepsze chociaż w ten sposób można byłoby dojść do ponad 10 tyś za TV :slight_smile:

  1. W tej cenie Plazma Panasonic , a dlaczego plazma ? http://plazma-lcd-fakty.pl/

  2. Najważniejsze to własne odczucia wzrokowe przy stawieniach NORMAL, a nie w trybie DYNAMICZNY.

Bardzo ważny jest jeszcze kontrast i to czy posiada 100 Hz. Reszta jest marketingowym bełkotem. Na to czy HD Ready czy Full HD taż nie zwracaj uwagi bo oko ludzkie i tak nie jest w stanie odróżnić obu obrazów chyba że przykleisz nos w ekran i zaczniesz przyglądać się samym pikselom co skończy się bólem głowy.

  1. W Internecie jest najtaniej, ale najniższą cenę musisz znaleźć sobie sam :slight_smile:

a ja polecam samsunga, sam nie dawno kupiłem 40` i jest świetny ale wybór należy do Ciebie, zastanów się jak duży chcesz kupić a później idz do jakiegoś sklepu i zobacz jak wygląda obraz :smiley: każde firmy są dobre, i produkują w miarę odporne televizory ale różnica w jakości jest zawsze i to zależy już od twojego wyboru :smiley:

Unga Unga ta twoja strona fajna ale wydaje się być trochę stronnicza, gdybyście mięli jakąś obiektywną lekturę dla tego odwiecznego pytania plazma czy lcd to podajcie

Stronnicza :?:

Zadziwiasz mnie :lol:

Hitachi, Panasonic i Pioneer http://plazma-lcd-fakty.pl/firmy/firmy.php

Czyżby te firmy produkowały tylko Plazmy :?:

Z tego co wiem to produkują także LCD także nie może tu być mowy o stronniczości :stuck_out_tongue:

Prawda jest taka, że do TV lepsza jest plazma, a do komputera LCD i to może każdy potwierdzić kto ma chociaż trochę wiedzy z dziedziny budowy matryc.