Kupno nowego zasilacza

Chcę kupić nowy zasilacz do kompa tylko że słyszałem i widziałem że zasilacze mają jakby rozmiary czy coś i nie każdy pasuje wymiarowo do każdego kompa, o co w tym chodzi??

O to, że zasilacz może nie pasować do obudowy.

Najlepiej kupić zasilacz + obudowa, no chyba że wiesz jaki pasuje (zasilacz) do Twojego kompa.

Są zasilacze pod obudowę AT, lub ATX.

Teraz już praktycznie nie uświadcza się obudowy AT, więc śmiało kupuj pod ATX, ale jak chcesz się upewnić to sprawdź obudowę.

A jak nie wiem, jak to sprawdzić, widziałem kiedyś w jakies gazecie ze obok zaisilacza byly podane jego wymiary ale nie w cm tylko w jakies dziwnej jednostce

Co wy gadacie? Rozmiar jest standardowy! Ścislej - w międzynarodowym standardzie ATX. No może do serwerów są większe, ale kosztują też wqiecej i nie można sie pomylić. Różnią się mocą przede wszystkim, ale nie rozmiarem.

Zasilacz do AT chyba nie będzie pasował do ATX :x ?

Bo teraz mam zasialcz ATX, to wystarczy jak kupie mocniejszy zasilacz ale tez z ATX i bedzie mi pasowal(rozmiarowo) ???

Oczywiście, że tak.

Nie będzie, ale wątpię żeby o rozmiar chodziło, raczej o sposób podłączenia. Założyłem że obudowy AT są już tak rzadkie że mozna je pominąć

Tak

Czytałeś mojego posta ??

Nie, nie będzie pasował.

Damian, to było pytanie retoryczne… :stuck_out_tongue:

Nie róbmy już off-topicu.

Zasilacz do ATX będzie pasował do ATX niezależnie od jego rozmiaru (no chyba, że będzie miał 1m na 1m, ale takich nie ma :smiley: )

Mały problem nie wiem czy to jest ATX bo pisze na nim CODEGEN, czy to znaczy że to nie jest ATX i że będe musiał kupić też CODEGEN?

nazwa firmy :wink:

A czy to znaczy że jest z ATX (mój zasilacz ma 300W) (CODEGEN)

http://www.capslock.pl/index.php?cPath=12217_12223 tu masz zasilacze

http://pl.wikipedia.org/wiki/ATX_%28informatyka%29

Odpowiedzcie mi tylko tak czy nie, a nie odsyłajcie mnie do encyklopedii albo do sklepu gdzie nie pisze to cxo chce wiedziec.

Kolego zadałeś pytanie co to jest ATX, więc podałem Ci odpowiedź.

Obecnie wszystkie nowe zasilacze są produkowane w standardzie ATX.

Jeżeli Twoja płyta gł. została wyprodukowana po 1995 to możesz mieć praktycznie pewność że zasilacz ATX będzie do niej pasował. Jeżeli chcesz kupić nową zasiłkę to nie zarażaj się CODEGENEM to pic na wodę, a nie zasilacz (niska półka, typowa masówka, zawyżone dane co do faktycznej mocy zasilacza).

paul111

Nie podales do jakiej ceny chcesz kupic zasilacz.

Ja podam poki co tylko firmy ktorymi sie kieruj przy kupnie nowego zasilacza:

- BeQuiet

- Hiper

- SilverStone

- Tagan

- Thermaltake

- Zalman

Kupujac zasilacz z w/w marki napewno sie nie zawiedziesz.

Podaj do jakiej ceny szukasz zasilacza oraz konf. komputera jakiej mocy zaislacz bedzie Ci potrzebny.