Kupno nowej karty graficznej - pomoc z dopasowaniem

Witam.

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc serdecznie witam wszystkich forumowiczów :stuck_out_tongue_winking_eye:

 

Zamierzam wymienić swojego starego nVidia GeForce 9600 GT na jakiś lepszy model, gdyż - no nie ma co poradzić - chciałbym pograć sobie w najnowsze gierki na full detalach, a z tą kartą to minimalne czasami są wyzwaniem ;D Jednak w temacie jestem niemal totalnie “łysy”, więc zwracam się do was z prośbą o pomoc. 

 

Oto mój sprzęcik :

 

Karta wideo          NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

System operacyjny              Microsoft Windows 7 Ultimate

Typ procesora              QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)

Nazwa płyty głównej        Asus P5QL Pro (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Liczba gniazd procesora 1 LGA775

Liczba gniazd rozszerzeń 3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16

Liczba gniazd pamięci 4 DDR2 DIMM

Współczynnik postaci ATX

Rozmiar płyty głównej 190 mm x 300 mm

Mikroukład płyty głównej P43

Dodatkowe własności JumperFree, Stepless Freq Selection, Ultra-ATA/133

Pamięć fizyczna        8192 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

 

Nie wiem co jest potrzebne a co nie, jednak liczę, że da się zamontować jakąś dobrą kartę ;p Do wydania mam jakieś 1000-1200 zł ( oczywiście dokupienie nowego zasilacza to formalność ;p ).

 

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi :wink:

przepraszam , że się tak wypowiem ale po **** ci karta za 1000zł do takiego procesora on już jest za słaby , sprzedaj ten komputer i “zbudujemy” ci nowe (damy propozycję) bo w ten nie warto inwestować

___________________________________________________________________________________________

Wygwiazdkowanie jednej litery w słowie nie czyni z wulgaryzmu akceptowalnego słowa. Kolejne takie kwiatki będą skutkować odpowiednim prezentem regulaminowym.

Ok ;p Pisałem, że się nie znam, dlatego prosiłem o pomocną dłoń i porady, ale bez agresji :smiley: Posiadam nowo zakupiony dysk seageta barracuda 1 tera, 8 gb ramu, więc chyba to mógłbym przełożyć do nowego ? ;p No chyba, że bardziej opłaca się sprzedać takiego cieniasa i kupić nowego w całości bez przekładania części ;d

 

Ale w sumie to dobra propozycja, więc proszę o skompletowanie porządnego sprzętu - w miarę tylko nie przesadzać też z jakimiś przesadzonymi cenami ;p

Hej,

broneq92 , do takich tematów służy odpowiedni wątek: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/220598-wyb%C3%B3r-komputera-zestawy-komputerowe/ i to w nim proszę pytać o odpowiedni zestaw.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Osobiście kupiłbym samą grafikę może nie uciągniesz full detali ale spokojnie jeszcze pograsz na średnich przez rok może dwa (tego wróżka nawet nie wie). Mam podobny konfig GTX460 i wszystko chodzi mi na średnich BF4 czy COD Ghosts. Kupiłbym jakiegoś GF GTX660

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-gaming-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-n660-gaming-2gd5-oc-609901/

 

Następnie powoli zbieraj kasę na jakiś i5 niestety pamięci też do wymiany ale Twoje DDR2 są droższe od DDR3. Twardziel zostanie. Zapewne obudowa też. Zasilacz pisałeś też do wymiany polecam jakiś modular np.

 

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-630w-80-bronze-sps-630mpcbeu-549805/

 

Zostanie płyta i procek i pamięć około 1300zł. Swoje pozostałe części sprzedaż jakieś 500-700zł myślę, że spokojnie wpadnie. Więc tak dużo nie musisz wkładać. Pamiętaj tylko sprzedaj na części więcej wyciągniesz.

Do Moderatora :

 

Przepraszam, jednak pisałem na szybko i nie zapoznałem się z regulaminem :frowning: Prosiłbym - jeśli jest możliwość - o przeniesienie tematu do właściwego działu .

 

@up Czyli rozumiem, że do wymiany jest : płyta główna, procesor, RAM, karta graficzna i zasilacz, a może zostać dysk twardy i obudowa ?  Nie jest źle .

 

Pytanie dlaczego mam wymieniać RAM na inny ( z DDR2 na DDR3 ?) skoro zaznaczyłeś, że posiadane przeze mnie DDR2 są droższe ? :stuck_out_tongue:

 

Mam w planie wziąć kredyt na samochód i dodatkowo przeznaczyć część pieniędzy na skompletowanie sprzętu, więc dziękowałbym za jakieś propozycje możliwie dobrego i “dobrze dobranego” do siebie sprzęciku :stuck_out_tongue:

Pisałem Ci przecież i podałem odpowiedni temat, w którym użytkownicy pomogą Ci złożyć komputer - w nim masz napisać, do czego potrzebny Ci będzie i jakim budżetem dysponujesz. Nie ma więc czego przenosić.

Pozdrawiam,

Dimatheus