Kupno oryginalnego WinXP Pro

Witam, chciałbym nabyć oryginalny system Windows XP Professional. Na allegro jest tego masę od różnych sprzedawców i zaskakująco po różnych bardzo cenach. Moje pytanie brzmi, które z aukcji oferują tego prawdziwego windowsa, a nie podróby, bądź oryginały ale nie do końca.

Te aukcjie, które oferują go w cenie pow. 300,- zł w wersji OEM (w szarym pudełku), a sprzedawca na stronie “O mnie” pokazuje, że ma firmę z siedzibą i wystawia faktury VAT i paragony.

Aukcja musi być ze zdjęciem takiego pudełka oraz dopiskiem: zdjęcie przedstawia przedmiot aukcji.

Musi być obowiązkowo opca wysyłki za pobraniem w niezawyżonej cenie, która by do tej formy płatności zniechęcała.

Inaczej, to naciągacz, kombinator, cwaniack albo oszust.

Nie pwinien mieć taki sprzedawca negatywnych opinii, przynajmnjej w ostatnim okresie i nie powinny one dotyczyć przedmiotu, najwyżej realizacji.

Najważniejsze:

  • Kupuj tylko i wyłącznie system w brązowym, kartonowym pudełku, zabezpieczony czerwoną naklejką, np. -> KLIK. Masz pewność, że nikt postronny nie miał wglądu do certyfikatu z kluczem licencyjnym. Omijaj szerokim łukiem wersje w folii, bez oryginalnego pudełka.

  • Nie kupuj systemu z dedykacją, np. DELL, Fujitsu Siemens, np. -> KLIK, ponieważ jeżeli nie posiadasz komputera DELL, bądź Fujitsu Siemens (takiego, dla jakiego dedykowany jest Windows), to korzystanie z takiego systemu jest nielegalne. Systemy takie są śmiesznie tanie.

Musi to być normalny OEM albo BOX, NOWY (nie rozpakowany), z naklejką licencyjną. NIE MOŻE to być system z licencją grupową np. Dell, Fujitsu, itp. OMIJAJ TAKIE Z DALEKA, to są same płyty Windowsa bez licencji (żeby używać go legalnie musisz mieć na kompie (firmy takiej na jaką jest licencja grupowa windowsa) naklejkę licencyjną na daną wersje np. XP PRO. Najlepiej zakup wersje OEM (chodzą po ponad 200 zł, jak taniej to pewnie grupowa licencja albo brak polskiego języka), chyba że zamierzasz często zmieniać kompa to wtedy weź BOX.

A tu np.

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/xp+sp3

:wink:

Tu OK.

Może śmiało kupować w pierszym najtańszym sklepie:

http://www.mcomp.com.pl/product_info.ph … _id=320499