Kupno pamięci Ram do Satellite L40-12X - Jakie?

Witam!!

Posiadam laptopa Toshiba Satellite L40-12X - dokładny jego opis jest tu: http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?LNG=20&service=CE&toshibaShop=false&BV_UseBVCookie=yes&PRODUCT_ID=131705

W laptopie jest zainstalowana Vista Home Premium i przy wyłączonych zbędnych dodatkach i aplikacjach Toshiby - Vista “zabiera” mi około ± 60% pamięci Ram /spr. w menedżerze zadań / . I w związku z tym chciałbym dokupić jedną lub dwie pamięci 1024 ddr2 667mhz. Tylko nie wiemm co wybrać.

Obecnie mam /tak jak w linku powyżej/ 512mb ddr2 667mhz w dwu kościach firmy Toshiba. W instrukcji obsługi :oops: zalecają kupno ramów Toshiby bo inne mogą być niedobre itp. itd. , dzwoniłem do serwisu gwarancyjnego i powiedziano mi, że ramy innych firm mogą działać, bądź nie, a i przy okazji dowiedziałem się, że nie stracę gwarancji i będzie pominięta o nowe ramy, chyba, że /odpukać/ po awarii przełożę firmowe.

I pytanie moje brzmi:

Jakiej firmy / prócz Toshiba/ pamięci kupić by sprzęt był bardziej wydajny?

Czy jak dołożę 1024mb do 512mb to będzie to odczuwalne, czy lepiej wyciągnąć 2x512 i włożyć 2x1024 333mhz czy 2x1024 667mhz???

Jakie konkretnie firmy i modele + parametry ramów byście mi polecili do w/w laptopa??

Przepraszam za trochę zawiłe pytanie – ale na sprzęcie totalnie się nie znam – jestem Lamą zupełną.

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Pozdrawiam

MarcinR

ja mam a135 toshiba i mialem 512mb ram wywallem to i dodalem dwa razy po 1gb PNY PC2 -5300 DDR-667/533/400 i teraz wszystko jest lepiej . z tego co wiem lepiej jak zmieniasz to na dwie takie same 512-512lub 1-1 lub 2-2 bo inaczej moze byc konflikt a gadanie ze trzeba toshiby pamiec to bzdura i ze tracisz gwarancje tez nie wiem jak w polsce ale w usa naprawialem swojego i nic takiego mi nie mowili nara :-o wesolych swiat

A ma może ktoś jakąś konkretną propozycję? z linkiem do sklepu / aukcji itp.? Zależy mi bardzo , ponieważ m.in skończyła mi się licencja 90 dni na Nortona IS, i chciałbym jutro kupić KIS-a oraz wymienić / dołożyć pamięci i przeinstalować Vistę i zrobić “mały” porządek na dysku.