Kupno pasty termoprzewodzącej

temp. dobre kart mają dużą wytrzymałość na temp. większą niż proc.

I jeszcze jedno :stuck_out_tongue: Czy na boxowy radiator (Athlon 3200+ s.AM2) mogę założyć tą pastę (Arctic Silver 5) ?

Tak, można ją kłaść na alu i cu.

Ok dzięki wszystkim za cierpliwość i rady :slight_smile:

Witam!

Zapomnieliście o ZM-STG1 - ta pasta zjada na śniadanie Arctic Silver 5 :slight_smile:

Ma praktycznie taką samą wydajność jak paski MetalPad.

Tak straszne wydajna, jak przeglądałem testy AS5 i STG1 to różnica wynosiła 1 stopień na korzyść Zalmana, cena AS5 15 zł, Zalman 35 zł, dla 1 stopnia nie warto.

Witam!

Nie wiem Tobi jakie testy przeglądałeś, ale jak był news o MetalPad to tam był link do testów, które pokazywały wyższość STG1 nad AS5.

Mniejsza o testy, bo to wiadomo - zawsze jakieś trochę lipne, ale STG1 się genialnie nakłada pędzelkiem.

Być może troszkę przesadziłem z tym, że STG1 zjada AS5 na śniadanie, ale istotnie wydaje się być od niej lepsza - miałem obie, więc wiem co piszę.

Remix podaj jakie miałeś temp na tych pastach, i jak masz link z testem gdzie STG1 jest lepszy o więcej niż 1-2 stopnie to prosił bym o niego, może zalman poprawił pastę lub Arctic się opuścił w jakości, sam chyba zmienię pastę bo coś czuje że boxowa mogła wyparować lub stracić część swoich właściwości po podgrzaniu proca do ponad 80*C :shock: .

Witam!

Powiem Ci tak… nie pamiętam dokładnie wyników z pastą AS5, ale w idle były chyba o 3*C wyższe, natomiast w stresie tylko o 1*C o ile dobrze pamiętam.

Obecnie na STG1 przy temperaturze w obudowie 19,5*C mam takie temperatury:

27c181d4238c0295.jpg

Temperatura GPU = 32*C - tam też mam STG1

Pokrywa się to z czujnikami, jakie mam rozmieszczone w obudowie i przy podzespołach (mniej więcej 1-2*C maksymalnej różnicy)

Coolery masz wymienione w podpisie.

ps. co do linka to poszukam, bo ostatnio właśnie przeglądałem taki test.

-EDIT-

OK mam linka… http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=3 … tr_numer=3 i następna strona też

Różnice 1-2*C albo na równi.

UPDATE

Oto test 7 past termoprzewodzących:

http://pclab.pl/art24195-1.html

Czarnym koniem ZM STG-1 :smiley:

Czy muszę wyciągać procesor z gniazda płyty głównej jak chcę nałożyć pastę?

Będzie najwygodniej.

Przed nakładaniem mam wyłączyć kompa na jakiś czas żeby proc był chłodny?