Kupno pasty termoprzewodzącej

(Mateuszmati8293) #1

Jaką będzie najlepsza pasta do procka AMD Athlon 64 3200+ (Socket AM2) Orleans ?

(sniper00) #2

http://www.wista.info/opis.php?cPath=74 ... ts_id=2370

(Mateuszmati8293) #3

Czy ta pasta będzie w jakimś pudełku itp. czy tak jak na tej fotce?

(sniper00) #4

jak na tej fotce.... pełna tubka z zatyczką....

(Mateuszmati8293) #5

Czy na nowym procku Athlon 3200+ s.AM2 w wersji box jest założona jakaś pasta czy moge od razu nakładać tego silvera bez przeczyszczenia?

(Arcin11) #6

W wersjach box tak.musisz ją usunąć.

(Mateuszmati8293) #7

Czym zetrzeć tą starą pastę?

(Tom Sz) #8

Najlepiej alkoholem izopropylowym.

(Błażej) #9

Lub jakimś spirytem.

Troszeczkę kapiesz na suchą szmatkę/wacik i ostrożnie przecierasz.

(Mateuszmati8293) #10

A spirytem nie uszkodzę nic?

(Michal Kolatek) #11

jak nie będziesz nic robił na siłę :roll:

Nakładanie pasty termoprzewodzącej na CPU,polecane pasty

(Mateuszmati8293) #12

chodzi mi czy sam spiryt może coś uszkodzić ?

(Błażej) #13

Jak nie będziesz lał z gwinta na procek to się nie uszkodzi :stuck_out_tongue:

(Zbych ) #14

A ja bym tej pasty Silver 5 nie polecał , jest ona przereklamowana zwłaszcza na forach , sam sie napaliłem i kupiłem "badziewie" , 3 miechy spoko , potem temperatura procka(u mnie P4) zaczyna stopniowo wzrastać gdzie po około pół roku procek zaczyna się przegrzewać , diagnoza- po pół roku pasta wysycha do tego stopnia że po sciągnięciu radiatora pozostał po niej tylko proszek.

(Mateuszmati8293) #15

To jak to jest ten Arctic Silver jest dobry czy nie? Ma go ktoś? Jakieś opinie może?

(Arcin11) #16

Najlepszy.Jest jeszcze jedna dobra pasta nawet lepsza do tego droga ale radiator musisz mieć miedziany z tego co wiem.

(Michal Kolatek) #17

CLP, można kupić jej odpowiednik w postaci pasków, płynnej nie można stosować na alu, ale paski (Metal Pad) można stosować na aluminium, cena chyba 20 zł, kładzie się między proca, a radiator pasta pod wpływem temp się rozpuszcza, chyba przewodzi prąd i ciężko schodzi (ale podobno nie traci właściwości).

AS5 z tego co wiem nie traci właściwości, może jakaś podróba lub P4 grzeje tak mocno że pasta nie wyrabia.

(Mateuszmati8293) #18

A tak na marginesie nie zakładając nowego tematu. Czy dla mojej karty MSI 7300GS 256MB 64Bit temperatura 58 stopni jest dobra czy za duża?

(Michal Kolatek) #19

W stresie czy w idle?

P.S.

Karta kijowa 64 bit.

(Mateuszmati8293) #20

W idle 58 w stresie 61