Kupno pasty termoprzewodzącej

Jaką będzie najlepsza pasta do procka AMD Athlon 64 3200+ (Socket AM2) Orleans ?

http://www.wista.info/opis.php?cPath=74 … ts_id=2370

Czy ta pasta będzie w jakimś pudełku itp. czy tak jak na tej fotce?

jak na tej fotce… pełna tubka z zatyczką…

Czy na nowym procku Athlon 3200+ s.AM2 w wersji box jest założona jakaś pasta czy moge od razu nakładać tego silvera bez przeczyszczenia?

W wersjach box tak.musisz ją usunąć.

Czym zetrzeć tą starą pastę?

Najlepiej alkoholem izopropylowym.

Lub jakimś spirytem.

Troszeczkę kapiesz na suchą szmatkę/wacik i ostrożnie przecierasz.

A spirytem nie uszkodzę nic?

jak nie będziesz nic robił na siłę :roll:

Nakładanie pasty termoprzewodzącej na CPU,polecane pasty

chodzi mi czy sam spiryt może coś uszkodzić ?

Jak nie będziesz lał z gwinta na procek to się nie uszkodzi :stuck_out_tongue:

A ja bym tej pasty Silver 5 nie polecał , jest ona przereklamowana zwłaszcza na forach , sam sie napaliłem i kupiłem “badziewie” , 3 miechy spoko , potem temperatura procka(u mnie P4) zaczyna stopniowo wzrastać gdzie po około pół roku procek zaczyna się przegrzewać , diagnoza- po pół roku pasta wysycha do tego stopnia że po sciągnięciu radiatora pozostał po niej tylko proszek.

To jak to jest ten Arctic Silver jest dobry czy nie? Ma go ktoś? Jakieś opinie może?

Najlepszy.Jest jeszcze jedna dobra pasta nawet lepsza do tego droga ale radiator musisz mieć miedziany z tego co wiem.

CLP, można kupić jej odpowiednik w postaci pasków, płynnej nie można stosować na alu, ale paski (Metal Pad) można stosować na aluminium, cena chyba 20 zł, kładzie się między proca, a radiator pasta pod wpływem temp się rozpuszcza, chyba przewodzi prąd i ciężko schodzi (ale podobno nie traci właściwości).

AS5 z tego co wiem nie traci właściwości, może jakaś podróba lub P4 grzeje tak mocno że pasta nie wyrabia.

A tak na marginesie nie zakładając nowego tematu. Czy dla mojej karty MSI 7300GS 256MB 64Bit temperatura 58 stopni jest dobra czy za duża?

W stresie czy w idle?

P.S.

Karta kijowa 64 bit.

W idle 58 w stresie 61