Kupno pasty termoprzewodzącej

Cześć.

Zamierzam kupić pastę termoprzewodzącą. Moja karta graficzna GeForce 9600GT, pokazuje temperaturę ok 70 stopni w stanie bezczynnym nawet. O grach mogę zapomnieć, ponieważ temperatura dochodzi do ok 105 stopni podczas grania, nawet w mniej wymagające gry. Zatem zamierzam kupić wspomnianą pastę. Problem w tym, że nie wiem, jaką pastę kupić, żeby była efektywna. Liczę na to, że pomożecie. Na komputroniku zamierzam kupić.

Bierz Arctic Silver 5 dobra i sprawdzona.

Wydajna, dobrze się rozprowadza i na długo starczy.

Na ile aplikacji pasta starczy?

Na dużo, wszystko zależy jak się nakłada i na jakie powierzchnie.

Okej. Jeszcze jedno. Wentylator, który wyciąga ciepłe powietrze z komputera, sam nie chce się kręcić, po włączeniu komputera. Dopiero, jeśli sam nim ruszę, zaczyna się kręcić. Zastanawiam się, czy czasami jest to spowodowane tym, że pasty potrzebuje wentylator? Raz już rozbierałem wentylator.

W tej sytuacji wymieniasz na nowy.

Jak wentylator hałasuje, to stosuje się olej do smarowania jego osi - tu nie ma pasty.

A czy olej jest jakiś specjalny, do tego typu zastosowań?

Daje zwykły olej silnikowy i gra.

No dobra. Dzięki za informację.

Ja zaproponuję Arctic Cooling MX-2 (tańsza i lepsza).

Cześć.

Pasta Arctic Cooling MX-2. Nim założyłem temat, to myślałem nad tą pastą. Ale nie byłem pewien, czy to dobry wybór. Falcon89, używasz tą pastę?

Tak, przerzuciłem się na nią z Arctic Silver 5.

No dobra, dzięki. Jednak wezmę Arctic Cooling MX-2.

Wg mnie większość past sylikonowych nie różni się na tyle, żeby spadek temperatur był znaczący po jej wymianie. Są pasty z opiłkami metalu i te mogą być skuteczniejsze, ale cenowo też nie są tanie.

Unikam wymiany pasty bo to i tak nic nie daje. Jak muszę to biorę te, która akurat jest w sklepie. Ostatnio padło na CoolerMaster w strzykawce z łyżeczką do rozprowadzania w ładnym opakowaniu za 8zł na 3-4 aplikacje, ale te z allegro za 3zł są równie dobre :slight_smile:

W swoim komputerze mam wszystkie pasty od nowości takie jak były, na CPU też taka jak była i temperatury są ok. Możliwe, że pasta wyschła i przy zdejmowaniu się pokruszyła… Wtedy trzeba wymienić bo powietrze to izolator cieplny. Ważne, żeby równomiernie przylegała do procesora i radiatora. Jeśli chcesz poprawić chłodzenie to wymień radiator na miedziany, albo zamontuj większy wentylator.

Pomyślę nad Twoją radą jacekk90. Na CPU tam nie ma już pasty - zero. Obecnie mam temperaturę 55/57 stopni, jeśli jest komputer w stanie spoczynku. Więc nie jest źle. Jeśli będę chciał pograć w bardziej zaawansowane gry, to owszem, pastę wymienię, bo bez niej temperatura karty graficznej dochodzi do 107 stopni i zawiecha komputera następuje. Ostatnio bardzo rzadko gram, więc jeszcze się wstrzymam z wymianą pasty.

Cześć,

Więc najwyższa pora ją nałożyć.

Moim zdaniem jest źle, takie temperatury w stanie spoczynku są zdecydowanie za wysokie. Nie wiem na co jeszcze czekasz.

Popieram.

Największy wróg elementów elektronicznych to wysoka temperatura. Pasta termoprzewodząca nie jest droga i nie warto na niej oszczędzać.

Polecam Arctic MX-2.

Tu masz test past oraz sposobów ich nakładania:

http://chlodzenie.net/reviews/test-past … y-i-fakty/

Macie rację, że nie ma co czekać. Bo naprawdę nie ma co czekać z tym. Tyle mi past proponujecie, że naprawdę nie wiem jaką pastę zamawiać na dzień dzisiejszy.

Wszystko masz napisane, w czym problem?

np:

Cześć. Wczoraj zamówiłem sobię pastę termoprzewodzącą Arctic Cooling MX-2 4g. Pasta powinna przyjść poniedziałek/wtorek.