Kupno pierwszego komputera - czy coś jeszcze jest potrzebne 🤔

Witam,
Zbieram się do kupna swojego pierwszego peceta, gdyż od wielu lat używałem laptopa, a teraz w końcu stacjonarny ma sens. Dlatego potrzebuje w sumie dosłownie wszystkiego. Jedyne czego kupować nie potrzebuje to myszka, podkładka i słuchawki.
Cały zestaw wygląda tak https://geizhals.de/?cat=WL-2042733
Nie ma tam w liście tylko karty graficznej bo akurat nie ma jej na stronie. Zestaw jest pod rtxa 3070, a na przeczekanie wleci 2060.
Teraz potrzebuje podpowiedzi, czy coś jeszcze potrzebuje. Czy w tych czasach trzeba kupować dodatkowo kartę dźwiękową albo sieciową :thinking: Ostatni raz peceta użytkowałem w domu z 15 lat temu.
Do tego, czy muszę osobno kupować pastę do procesora :thinking: nie mam pojęcia, czy to np nie jest w wyposażeniu procesora.
Jakby ktoś miał jakieś rady to chętnie wysłucham.
W ogóle chyba jebnął mi chyba laptop🥺, więc PC będę musiał jak najszybciej ogarnąć.

1.Karta dźwiękowa i sieciowa są zintegrowane na płycie.

Oczywiście zawsze można dokupić gdy ktoś oczekuje np. nieco lepszej jakości dźwięku lub chcę więcej portów RJ45 lub np. szybsze porty 10GbE.

2.Pasta będzie dołączona do zakupionego chłodzenia.

I ta pasta będzie wystarczająca :thinking: nie ma potrzeby kupna jakiejś konkretnej :thinking:

nie ma…

…a od siebie dodam byś wziął pod uwagę monitor o przekątnej 32’. Wybrany przez Ciebie to świetny model, ale dopłacając odrobinę masz większego. Uprzedzając pytania: nie nie będzie za duży, a przy tym niesamowicie podniesie to komfort użytkowania.

Pierw chciałem Gigabyte G32QC A ale postanowiłem dopłacić do odyssey g7, a co do wielkości to chyba zostanę przy 27 cali. No właśnie mam osobiście obawy, że będzie za duży. Brat ma 24 cale i już ten wydaje się duży, ale ciut większy chciałem.

pamiątki lepiej min. CL 16 3600Mhz , ekran sams.g9 do gier jak i pracy ( śmiało dzielisz na 4 pulpity) ,wentyl coś z Noctuy

Wybór należy do Ciebie, ale przemyśl. Widzę, że masz zamiar grać (patrząc po wyborze karty graficznej) i uwierz mi im większy obraz tym przyjemniej się gra. A początkowy efekt przytłoczenia baaardzo szybko mija.
To, że Tobie 24’ duże się wydaje to nie dziwota po przesiadce z laptopa. Uwierz mi jednak, że człowiek do dobrego bardzo szybciutko przyzwyczaja i nie będziesz wstanie powrócić już do mniejszy. 27’ to jak najbardziej przyzwoity wybór, ale 32’ jest dużo lepszym.

Ten Samsung G9 jest ponad dwa razy droższy i o wiele większy
Dziwna propozycja :see_no_evil:

nie przesadzaj - posiadam taki więc wiem co piszę - warto :slight_smile: ,za to Ty piszesz ,że składasz pierwszego kompa z podzespołami jak sam nazwałeś „ przejściowymi", więc monitora też nie będziesz już musiał zmieniać,ponieważ znając życie po krótkim czasie dojdziesz do wniosku,ze jednak ten Twój monitor jest trochę mały. zresztą @format_c już napisał