Kupno płyty głównej, RAM, procesora

Witam, w tym tyg chce zakupic procesor, RAM, płyte główna mam na to około 1500zł-1600zł… 1300zł mam + pieniądze za stary sprzet:

Procesor: AMD Sempron 3000+ s.939

Płyta główna: Asus A8N-E

RAM: 2x512 DDR Dual Channel TwinMOS 400Mhz

Z starego komputera zostanie grafika GF 8800GTS 320MB i hdd 250GB Seagete SATA II, napedy, zasilacz.

Prosze o doradzenie podzespołów do około 1500-1600zł.

Komputera uzywam do wszystkiego nie bede sie rozpisywał. Bede sie bawił w OC.

Z góry dziekuje za ODP 8)

E6750

Foxconn P35A

Goodram Pro 900 2x1Gb

Do tego Scythe Infinity / Scythe Ninja rev. b

Jaki masz zasilacz?

Ewentualnie A-data Vitesta EE 800MHz CL4.

Mam Chiefteca 450W powinnien starczyc…

Nie lepiej np. kupić 4GB Ramu i E4400? Co o takim pomysle myślicie?

Czekam na dalsze propozycje

XP-ek 32-bitowy i vista 32-bitowa wykorzystuje maxymalnie 3GB ramu

Błażej dał dobry zestaw,

MOBO można ew. zmienić na Abit IP35-E (po wyjsciu nowego biosu wiekszosc jego problemow zostala rozwiazana), GoodRAM’y pro 900 sa bardzo dobre, i robione na Micronach D9 :slight_smile:

a ten zasilacz to sam nie wiem, jaki to chief jest? bo moc wiele nie mowi :stuck_out_tongue: jakby sie znalazla kasa to moglbys zmienic zasilke na BeQuiet Straight power 400/450w

Vista x64 wykorzystuje ponoc 4GB tylko nie wiem jak wyglada sytuacja sterowników pod ten system i jak gry chodza.

Ja nie mowie ze Błażej dał zły zestaw ale szukam optymalnego sprzetu za ta kase.

Ten zasilacz był takim czarnym pudelku. Model: Rev S1 F. Nie wiem czy cos Ci wiecej mówi.

Kazde goodramy pro sa na kościach micron d9?

MSI P35 Neo2-fr, od 400zł http://www.ceneo.pl/724817;015724817-10.htm A nawet w twoim cytacie jest napisane że ma chiefteca :]

Co do ramu… najpierw zobacz jak będzie ci z 2 gb chodził, ewentualnie http://www.ceneo.pl/678003 też są zrobione na micronach d9 ale mają 8warstwowe pcb, dlatego nie potrzebują radiatorów… są podświetlane na czerwono jakby co i świetnie się kręcą (czyli mniej więcej tak samo jak goodramy pro bo te same kości, ale te geile to selekt 4 sztuki a nie dwa zestawy po dwa). NAjlepiej zrobisz jak weźmiesz e6750 a po jakimś czasie jeśli będzie ci brakowało ramu i zbierzesz troche pieniędzy to drugi zestaw 2x1gb taki sam jak będziesz miał najlepiej i po problemie. Ten procesor jest warty dopłaty, ma najnowszy stepping i z dobrym chłodzeniem może spokojnie “na codzień” chodzić przy taktowaniu 3,5-3,6ghz

foxconn p-35

A-data Vitesta EE 800MHz CL4 2Gb

intel E4300/4400 lub 2xxx a później Penryn.

Pentagram Freezone HP-120 AlCu + AC 5

Duży jest wzrost wydajności w grach, programach w windowsie przy 4Mb Cache?

Mam pytanie czy wszystkie pamięci GoodRamów i Geile sa właśnie na kościach Micron D9?

napewno nie wszystkie goodramy są na micronach, chociaż ja mam standardowe 667 bez radiatorów a po oc działają na 840 Mhz oczywiście na 2.1V

Abit IP35-E ma słabe sekcję zasilania. Ciekawym wyborem wydaje mi sie też

Gigabyte P35C-DS3R. Ma bardzo bogate wyposażenie i dobre możliwości w o/c no i w testach wypada na poziomie Abita i Foxconna . :slight_smile:

Test płyt głównych pod socket 775:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521

Jeśli chodzi o wersje PRO to wszystkie obecnie są na D9

Jakie chłodzenie jest warte uwagi do procka polecanego przez Błażeja?

Masz napisane w 1 poście

Do infinity potrzeba budy która ma conajmniej 205mm szerokości

Scythe Infinity/Ninja lub Pentagram FreeZone HP-100 AlCu.

Z obudowa nie będzie problemu bo mam Chieftec Medium Tower.

Teraz rozglądałem sie za pamięciami GoodRam Pro 2x1GB 900MHz nigdzie nie ma ich dostepnych.

Jakie oprócz GoodRamów i Geilów sa oparte na kościach Micron D9? Wszystkie Geile Dragon sa na kościach Micron D9?

Na znak.pl chyba są…

ulubiony.pl

znak.pl

komputronik.pl

i allegro