Kupno podzespołow

Witam mam pytanie czy opłaca się kupić czy szkoda kasy na :

Procek Intel Core 2 Duo E6850 3.0GHz ??

Karte GeForce 8800GT SONIC 512MB DDR3 ??

Dzięki za odpowiedzi. POZDRAWIAM

Proszą nazwać temat konkretnie i poprawić błędy. na forum piszemy po polsku. Proponuję lekturę regulaminu.

Ati radeon ASUS 3850

http://allegro.pl/item290171901_asus_hd … c_gra.html

A co do procesora to co myślicie na ten temat ??

Jeśli chcesz wydać więcej kasy na kompa to kup Quada Intela…najlepszy :slight_smile: a karta grafiki…wydaje mi się…że nie warto wydawać tyle kasy!! za ponad 500zł masz Radeonka 3850 który każdemu się spodobał i podoba :mrgreen: pozdrawiam!

Mam jeszcze kilka pytań chyba ostatnie :wink:

Co jest lepsze Pentium4 3,4GHz czy core 2 quad ???

Core 2 quad ma 4 rdzenia. Na czym te rdzenia pomagają ??? Jak się domyślam to na szybkości i wydajności procesora.

Dobrze myslę że to na tym polega ??

oczywiscie ze lepszy jest core 2 duo

tak im więcej rdzeni tym większa wydajność ::):):):):):):wink:

Nie masz pojęcia o komputerach.Pentium4 a core2quad to jak porównywanie syrenki z lamborghini…Tamta technologia jest przestarzała a te 3,4ghz to pust ghz które nijak przekładają sie na wydajność i szybkość procka.Poza tym aby zainstalować te części musisz zmienić płytę główną, pamięć raz i zasilacz, czyli wszystko(zakładam że masz wieloletni sprzęt).Co do rdzeni, po prostu to jest jakby 4 procki w jednym, ghz sie nie sumuje, praca wykonywana na PC jest rozkładana na wszystkie 4 rdzenie przez co można wykonywać wiele operacji na raz nie tracąc na wydajności ani szybkości działania komputera.

Na core 2 quad Wiedźmin będzie płynnie chodził ???

Płynne działanie gier zależy przede wszystkim od karty graficzne oraz ilości pamięci ram, procesor jest drugorzędną

sprawą.Wiedźmin będzie płynnie chodził nawet na Pentium DualCore E2140 który kosztuje koło 200zł.

nie bierz E6850, brać E6750, nie warto przepłacać za te kilka MHz, samemu można je “dorobić” i to bez najmniejszego wysiłku.

Kartę bierz 8800GT 512MB. Producent nieważny, akurat Palit 8800GT 512MB Sonic ma lepsze chłodzenie niż to referencyjne więc możesz brać ;]

8800GT dużo wydajniejszy nawet od hd3870, różnice sięgają nawet 100%, w porównaniu do hd3870 który jest wydajniejszy od hd3850 więc te różnice będą jeszcze większe.

co do proca. To jak chcesz Quada to od razu lepsze chłodzenie, np scythe mugen. Do gier starczy nawet E21[6/8]0 i podkręcić do tych 3GHz czy nawet 2,5GHz.

Podkręcić procka ?? Czemu nie ,ale słyszałem że procek szybciej idzie na straty i szybko się nagrzewa. Jeszcze jest możliwość że podkręcenie zakończy się niepowodzeniem. I procek padnie całkowicie.

kręcąc w BIOSie na obecnych płytach procka nie da się spalić, po prostu komp nie odpali. Kręcenie nie skraca żywotności proca o ile mamy odpowiednie chłodzenie. Przecież różnice miedzy danymi procesorami intela to tylko taktowanie i mnożnik (mówię tutaj w zakresie danej serii np E21x0, E4x00, E6x50, E6x00). Różnica między E2160 a E2180 to wyłączenie taktowanie i o jedno oczko wyższy mnożnik. Podkręcanie nie szkodzi nic, jeśli mamy odpowiednie chłodzenie i dobry stabilny zasilacz.

Skoro tak to trzeba jeszcze umieć podkręcić :stuck_out_tongue: no to więc trzeba jeszcze znaleść płyte główną na DDR3 i inny sprzęt dobrać.

Da się podkręcić tego procka do 3,0 GHz ?? http://www.ulubiony.pl/komputery/procesory/procesory_intel_core_2_duo/procesor_p_dual_core_e2180_20ghz_1m_lga775_box_171328.html

po co DDR3? te pamięci są bardzo drogie a wydajnością nie wiele odstają od DDR2. Trzeba tylko płytkę porządniejszą, Foxconn P35A, ABit IP35, MSI NEO2 FR/FIR, DFI BloodIron te z tańszych, z droższych Asus P5K Deluxe/Premium, Asus P5E (wersja pod DDR2), Abit QuadGT IX38, Asus Maximus Extreme IX38, DFI LanParty P35, to tylko część płyt nadających się do OC proców intela, nie sposób ich wszystkich spamiętać. Na egieldzie jest chyba jakiś spis płyt, nie pamiętam dokładnie ale chyba były tam też możliwości OC każdej płyty…

umieć? co w tym trudnego? na necie jest wiele poradników np na egieldzie, specjalny art dot. danych proców. Zresztą samemu można pofantazjować. Ja u siebie pierwszy raz podkręcałem Core2 Duo bez żadnych poradników, nic w tym trudnego ;] Troszkę wyobraźni, fantazji i jest efekt ;]

A GeForce 8800 GT nie potrzebuje czasem DDR3 ???

Pamięć na płycie głównej w żaden sposób nie jest zależna od tej na kartcie graf. Możesz mieć na kompie ddr1 a na grafie Gddr4 a i tak wszystko będzie hulać.