Kupno Q9300 - pilne!

Witam, od jakiegoś czasu interesował mnie procek Q9300. Co myślicie o tym z tej aukcji: http://allegro.pl/item344351748_intel_c … z_box.html

Myślę że na Boxowym chłodzeniu pójdzie na 3,0 a w przyszłosci wymienię i dobiję do 3,5.

Proszę o poradę czy ten procesor będzie wart tych pieniędzy, i czy ta aukcja jest wiarygodna.

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Pozdrawiam

  1. Jeśli nie masz pewności że aukcja jest wiarygodna to kup ze sklepu. Na pewno są oferty w podobnej cenie.

  2. Trudno powiedzieć czy na box pójdzie 3,0GHz. Mimo że technologia przeszła z 65nm do 45nm to liczba tranzystorów wzrosła dwu krotnie.

  3. Podaj resztę podzespołów PC i przeznaczenie komputera.

hmm q 6600 ma 4 rdzenie 2.40ghz ale 8 mb cache i za nieco mniejszą cenę

cena to nie koniec wydatków musisz mieć dobrą płytę (minimum 4 fazowe zasilanie procesora) + sprawny i mocny zasilacz czyli minimum 400W od Modecom/Amacrox/"szef"150 zł, preferowany Corsair, Tagan, Seasonic, Be Quite, 450W-500W czuli ok. 250 zł zależy jeszcze od od karty graf. i reszty podzespołów. OC na standardowym chłodzeniu to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie dla tego porcka. Po za tym do czego byś miał używać te 4 rdzenie? Jeśli do gier, internetu filmów to raczej zakup na wyrost.

Właśnie o to mi chodzi żeby zakup był na wyrost, ponieważ następny komputer złoże może dopiero za 4 lata? :x Więc wolę teraz kupić coś lepszego na przyszłość. Cena w sklepach internetowych jest dużo wyższa, ok 1000zł http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … 53447,s,1/

Reszta podzespołów:

RP35C-DS3R - 6-fazowe zasilanie,

Galaxy 8800GT Heatpipe 512MB

Zasilacz Chieftec 450 Wat

no i mało znaczne ale: Samsung 750GB 32MB

Skoro odradzacie OC na BOX’ ie to się powstrzymam.

Przeznaczenie: mam zamiar bawić się w obróbkę wideo i zdjęć, ale również do gier.

Te niskie -500W chiefteci maja słaba linie 12V. Skoro mówisz ze komputer na przyszłość to kup OCZ StealthXStream 500W za 200zł lub 600W za 250zł

Płyta średniej klasy. Za tą cenę mogłeś wziąć Foxconn P35A-S, MSI P35 Neo2-FIR, Abit IP35 lub DFI Blood Iron.

Możesz podkręcić na BOX ale pamiętaj żeby temperatura nie była za wysoka.

Czytałem wiele pozytywnych recenzji na temat tej płyty - Foxconn ma słabsze wyposażenie, nie ma DDR3, Ma 4 gniazda SATA.

A jaki zasilacz 450Watowy byście polecili, bo zdaje mi się że 500W to dużo i będą większe rachunki

Te DDR3 to sobie możesz wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi.

A zasilacz jak chcesz żeby były mniejsze rachunki za prąd i był dobry to OCZ StealthXStream 500W

Zasilacz nie pobiera prądu tylko komputer. Nie ważne czy masz 300W czy 1000W prądu będzie pobierać tyle ile komputer potrzebuje a nie tyle ile ma zasilacz napisane.

Chieftec ma skuteczność 74% a OCZ 82%. jaki z tego wniosek? Że twoj komputer na OCZ StealthXStream 600W będzie brać o 8% mniej prądu. A w dodatku będziesz mieć mocniejsza linie 12V i więcej mocy na przyszłość.

Pamiętaj o update BIOSU bo inaczej ten procesor może nie współpracować z twoją płytą główna.

Ok dzięki więc jeśli do jutra nikt mi go nie weźmie to go kupie :]

Wiec zasilke zmienię na OCZ StealthXStream 500W i zaktualizuję BIOS, tylko w jaki sposób to zrobić czy na płycie jest ta aktualizacja czy muszę pobrać z internetu?

Z internetu. Wpisz w Google to dowiesz się jak to zrobić. Zasilacz możesz wziąć OCZ 600W tylko 50zł droższy.

czytałem na forum Pclab ze Q9300 jest cos w stylu Q9450 tylko ze dla takiego zwykłego przecietnego kowalskiego.

Oto jego wady i zalety:

Intel Core 2 Quad Q9300

Zalety

+Przystępna cena

+Bardzo dobra wydajność

+Niski pobór mocy

+Dobra podatność na podkręcanie

Wady

+Nie podkręca się aż tak dobrze, jak układy Penryn z serii Core 2 Extreme

a tutaj masz link do całego artykuły z Pclab:

http://pclab.pl/art31445.html

Dzięki, już czytałem te recenzje wcześniej :]

Czy pobrany BIOS będe musiał wgrywać na dyskietkę, czy może być to pamięć USB?

na płycie CD masz na bank dołączony program do aktualizacji Biosu płyty gł. z pod Windows, uruchamiasz go program sam sprawdza czy jest dostępny nowy bios dla twojej płyty pamiętaj że trakcie aktualizacji biosu wyłączyć wszystkie programy i o tym że aktualizacja nie może być przerwana (np. chwilowy brak zasilania).

A jak by z jakiś powodów aktualizacja by się nie udała? zerwany net lub jak mówiłeś brak prądu?

Płyta wędruje do serwisu

Zerwane połączenie internetowe to nie problem, bo wtedy po prostu biosu nie ściągnie, jak można flashować bios, który się dopiero ściąga? :stuck_out_tongue:

Ale tak jak powiedzial Błażej, płyta powędruje do serwisu. Aktualizację najlepiej przeprowadzać w DOS, bo winda czasem zawodzi.

mnie jeszcze nigdy wyłączam wszystkie programy antywirusa i firewalla też i powinno być cacy.

Jak będzie chciał sprzedać np. po 1,5roku myślę, że to będzie bardzo dobry chwyt marketingowy na klientów. Teraz może i mu nie potrzebne.