Kupno Ramów ciąg dalszy

Pamięc to znowu ja

Witam. To znowu ja. Kupiłem sobie kolejne ramy. Obecnie moje to “GOODRAM 1GB/400 (2x512)DUAL CHANNEL KIT” a te ktore zakupilem to 2 kosci kingmax 1gb tez ponoc dual channel. Pisze w systemie ladnie ze jest 3gb ram natomiast zadnej roznicy w sprawnosci systemu nie widze? Ktos wie ocb? W razie gdybym mial jeszcze podac jakies detale smialo pisac. Licze na wasza pomoc. Pozdrawiam

W grach i kodowaniu multimediów na pewno jakaś różnica będzie.

wiesz nie ma wlasnie…fpsy w csie ciagle sie wachaja po 95+

winamp sie nadal wolno wlacza po jakichs 5s albo dluzej

przegladarka tez wolno trybi.

Komp tez dlugo sie uruchamia tzn no tak samo jak przed zakupem ram

Przed kupnem trzeba zobaczyć ile maksymalnie wykorzystuje komputer pamięci operacyjnej - jak dochodzi w szczycie do ilości jaką się ma to trzeba dokupić, bo nagły spadek wydajności prawdopodobnie jest spowodowany małą ilością pamięci RAM. W przypadku, gdy przeglądamy internet, słuchamy muzyki czy gramy w CS i zużycie pamięci nie sięga 500MB to bez różnicy czy będziemy mieli w systemie 1, czy 8GB pamięci RAM - nic się nie zmieni w wydajności (pomijam różnicę w częstotliwości i opóźnieniach, ale to i tak byłoby niezauważalne w normalnej pracy).

drozdu “posiedź na kompie, porób to co zwykle robisz, obciąż kompa wieloma programami i gierkami, następne Ctl-Alt-Del (Menadżer zadań), zakładka Wydajność i zrzut” Domyślam się że w szczycie wykorzystanie pamięci RAM sięga góra 700MB, więc dokupując RAM wyrzuciłeś kasę w coś, z czego nie korzystasz.

Jeżeli chcesz zwiększyć wydajność swojego komputera, to po pierwsze nie możesz mieć wirusów etc (posprawdzaj antywirusami jakimiś np. online Kaspersky) i wykonaj tricki optymalizacyjne:

viewtopic.php?t=39970

viewtopic.php?f=7&t=76580

http://www.searchengines.pl/Optymalizac … t5989.html

http://www.pcworld.pl/artykuly/57126/Mi … zacji.html

albo jak dawno robiłeś formata to i o niego można się pokusić.

Dowiemy się może jeszcze jak wygląda reszta kompa?

Pamięć nigdy nie jest dual-channel sama z siebie. To płyta główna obsługuje te pamięci w takim trybie. To tak w ramach ( #-o ) sprostowania, nie mogłem się powstrzymać. Różnica w prędkości działania będzie polegała na tym, że system zamiast zapisywać dane w pliku wymiany (swapfile) będzie je umieszczał w pamięci, tym samym ograniczając korzystanie z piekielnie wolnego nośnika jakim jest twardy dysk. (w porównaniu z pamięcią, ma się rozumieć) Dopóki nie zaczniesz używać oprogramowania, które potrzebuje dużo pamięci, to różnicy praktycznie nie zauważysz. Jeśli uruchomisz naprawdę wymagającą grę (Crysis, GTA IV) to będzie działała płynniej ale tylko i wyłącznie z wymienionego wyżej powodu.

Kiedy się przesiadłem z 2GB na 3.25GB w winXP, to też nie zauważyłem różnicy w pracy systemu. Ale jak zacznę edytować wideo w After Effects 7, albo mam skomplikowaną scenę w 3dMax to różnica 1GB jest naprawdę przepastna. Nic tylko poczekać na Win7, wrzucić 8GB i wyłączyć plik wymiany.

Jeśli Winamp uruchamia się powoli, to problem raczej będzie tkwił we fragmentacji dysku. Może pora na defrag?

A wiec tak

Procesor AMD ATHLON 643200+ BOX S939

Plyta Główna GIGABYTE GA-K8NXP-9 NF4 S939 SATA/L/F/PX

pamięc to wiecie

dysk CAVIAR-200GB WD200JD SATA 8mb

Karta graf. CLUB 3d GeForce 6600 256MC DDR/128bit TV/DVI PCI-Express

Karta Muzyczna Soundblaster 24bit live.

Tak więc takim sprzętem nie wyciągne 100 fps w csie?

Format mialem 10 dni temu.

Zainstalowalem CCleanera SpyBota mksem online skanowalem, defragmentowalem dyski

i WINASO Registry Optimizer a i trikami tez sie bawie i system ustawilem na wydajnosc tak jak kartę graficzną.

Jaka jest różnica pomiędzy 95 a 100 klatkami na sekundę. Ludzkie oko chyba się gubi przy 50. Ja poważnie pytam.

Wiesz to jest tylko 5fps tak tylko pisze, że to różnica 5fps ale mówie Ci różnica jest kolosalna przynajmniej u mnie. Momentami tak mi klatkuje jakbym screeny jakies ogladal xD

Ehh … a taki jeden mi wmawiał, że mu wolno chodzi jakamś ta gra, że mu szarpie, że ma tylko 75FPS, a do płynnego grania potrzebne co najmniej 120. A jak mu powiedziałem, że na monitorze LCD jest odświeżanie 60Hz i choćby się usrał, to nie uświadczy więcej, to obraził tylko moją matkę nieboszczkę i mnie samemu naurągał. Za moich czasów było inaczej… :roll:

“wrzucić 8GB i wyłączyć plik wymiany” no niestety nie wpływa to dobrze na niektóre programy, które bez tego pliku nie chcą się uruchomić, wywalają błędy

Co do FPSów to nie są one jakoś strasznie dokładnie mierzone (Fraps też się myli) i w różnych grach różna ilość klatek na sekundę będzie wystarczała do płynnego grania. Jak klatkuje to klatkuje, potrzeba więcej fpsów.

drozdu, aby zwiększyć wydajność chyba pozostaje Ci więc wymiana karty graficznej, bo to ona jest tutaj wąskim gardłem.

Czekaj, czekaj, 95fps i klatkuje? Nie, no parodia jakaś =D>

Może należałoby wyczyścić komputer wewnątrz? Wbrew pozorom różnica między brudnym a czystym kompem jest znaczna (sam się o tym przekonałem) :wink:

go2none, jakby to były faktycznie 95fps, to by nic nie klatkowało, ale jako że to nie jest wartość wyświetlana przez monitor rzeczywiście (a tylko tak podaje “jakiś” program) to może klatkować.

No mówie, że to tylko tak pisze zresztą gram w tą gre 7 lat na 3 różnych kompach wiec potrafie wyczuć czy jest coś nie tak. A mam kolejne pytanie. Jeżeli mam jednordzeniowy procesor 64bitowy to pojdzie mi Vista 64bit? Bo właśnie na nim bym sobie potestował ramy :slight_smile:

Pójdzie, chociaż większej wydajności się nie spodziewaj (a w zasadzie powinieneś się spodziewać w głównej mierze spadku :slight_smile: ).