Kupno routera do domu (ADSL)

W związku, że nie dawno zakupiłem HTC G1, a nie mam routera w domu, to jest mi to dość nie na rękę. A nie po to go kupiłem, żeby grać w kulkę na akcelerometrze itp (choć ta gra cieszy się powodzeniem w mojej klasie) :stuck_out_tongue:

Poza tym, niedługo może będę kupował nowego “blaszaka”, więc router i tak muszę kupić

Chcę kupić dobry router z dobrym zasięgiem. Na uwadze mam oczywiście Linksysa, może TP-LINK. Na uwadze mam te routery:

Ja mam Linksysa WAG200G i nie narzekam na jego pracę. Posiadam go już ponad 6 miesięcy i nieodnotowałem jakiś problemów. Nie zrywa połączeń a i z zasięgiem jest dobrze. Net łapie nawet w odległości ok. 12 m (licząc na szagę, kilka ścian itd. :smiley: )

Tylko że - Linksys WRT160N jest jedyny w swoim rodzaju tzn. “n” :!:

Modem masz oczywiście bo jeśli nie to musisz kupić router z ADSL, a wtedy ten odpada.

No to, że obsługuje też N to wiem. W sumie nie jest mi to potrzebne, więc może odrzucę go od razu.

Odpada? Tzn co, ten nie ma wbudowanego modemu żeby działał od razu z Netią chociażby?

Zawężyłem listę “podejrzanych” :slight_smile:

Ktoś pisał, że Linksys WRT54G2 ma umiarkowany zasięg, więc odrzuciłem go.

Muszę jeszcze wziąć pod uwagę cenę, bo jest trochę różnicy między tymi firmami.

W PC Formacie który kupuje był w 2007 roku test routerów Wi-Fi. Przypomniałem sobie jak zobaczyłem reklamę w najnowszym :). Może nie jest to najnowszy test, ale dane mogą być pomocne.

pcformatreklama.th.jpg pcformattest1.th.jpg pcformattest2.th.jpg

PS. Nie patrzcie na jakość i dokładność, bo nie chciało mi się skanować to fotki strzeliłem i poprawiłem ;).

mam TP-Link TD-W8920G działa bez zarzutu, z zasięgiem też nie mam problemu

Osobiście wybrałbym Linksys WAG200G bo mam Linksys’a, a wcześniej miałem D-Link’a i wiem jaka jest różnica.

Jeśli nie Liksys to TP-Link TD-W8910G

TP-Linki są najlepsze do ADSL. Ja posiadam TP-Link TD-W8901G i sprawuję się świetnie. Ty wymieniłeś TP-Link TD-W8910G ten też jest bardzo opłacalny.

Chyba nie potrzebnie odrzuciłem Linksysa WAG54G2 na początku. Wklepałem teraz ten model w Google i jak zobaczyłem, że “Linksys WAG54G2 następcą Linksysa WAG200G”, to teraz mam nieco inny dylemat :).

  • Linksys WAG54G2-EE

lub

  • TP-Link TD-W8910G

Nad TP-Linkiem zastanawiam się tylko dlatego, że można w nim wymienić antenę na nową - np. więszką, z lepszym zasięgiem.

Czy po kupnie lepszej anteny zasięg może się mocno zwiększyć? - Jeśli nie, to biorę Linksysa.

Prosiłbym o rady i wskazówki co do tej anteny.

PS. Ceneo znalazło ofertę za 211 zł, więc jest ok.

Bierz Linksys WAG54G2

Właśnie o otym myślę - jestem prawie pewien kupna Linksysa.

Tylko czy ktoś mi może powiedzieć czy zwiększyłby się zasięg gdyby dokupił do takiego TP-Linka nową, większą antenę?

Dodane w edycji:

Jak poczytałem opinie użytkowników to nieco zwątpiłem w Linksysa. Aż mnie dziwi, że następca tak polecanego WAG200G wielu ludziom szwankuje…

O TP-Linku za to nie ma ani jednego gorszego komentarza.

W sumie wolałbym kupić coś nowszego, coś co zostało nie dawno produkowane i ma nowego softa - tylko czy to dobre rozumowanie? - Nowsze znacyz lepsze w tym wypadku?

Sytuacja robi się nie ciekawa heh

Opinie o Linksys WAG54G2 są różne więc jeśli nie chcesz ryzykować to kup Linksys WAG200G.

Co nowsze nie zawsze jest lepsze. Często starsze modele mają większe możliwości bo producenci tną koszty.

Jestem za antenkami na zewnątrz routera, jakoś wbudowane w router nie przemawiają do mnie.

W Komputroniku w mieście niedaleko są 3 sztuki tych Linksysów więc mógłbym już kupować, ale nie chcę ryzykować. Tych TP-Linków niestety nie ma, no chyba, że zamówie u nich to powinni przysłać.

Chciałbym, żeby wypowiedział się ktoś na temat dołączania nowej (kupionej) anteny do TP-Linka. Chciałbym wiedzieć czy i jak to zwiększa zasięg.

Jak taka antena by nic nie dała, to chyba bym brał WAG200G. Sam już nie wiem - zgłupiałem od tego wszystkiego :P. Czy Linksys któryś czy ten TP-Link…

Linksys WAG200G <----------używam latami, zero problemów, cała sieć w domu, wifi w domku piętrowym, polecam.

Doradzamy Ci dobrze także prześpij się i jutro do sklepu po Linksys WAG200G :slight_smile: