Kupno routera i podłączenie do drukarki Xerox 3020

Witam. Jeśli zła kategoria to będę wdzięczny za poprawienie.

Mam zapytanie odnośnie zakupu jakiegoś routera do którego wsadzę kartę sim i połączę poprzez WiFi lub bezpośrednio kablem do drukarki Xerox 3020. Co byście polecili? Jaki router, oby nie był bardzo drogi. Ma być podłączona drukarka i bezprzewodowo na WiFi Xiaomi Mi Box (przystawka do TV żeby był Smart).

Planuje w ten sposób, zrezygnować po prostu ze stacjonarnego internetu i obniżyć koszta. Internet stacjonarny używam tylko do tych dwóch rzeczy, więc moje gigabajty na spokojnie wystarczą do oglądania filmów i obsługi drukarki.

Czy na ogół dobrze to rozkminiam z tym podlaczeniem czy się w czymś mylę? Aż tak bardzo się nie znam, więc tutaj pisze o poradę. Bo może jakiś inny też prostszy sposób jest.
Obecnie internet mam z Vectry.
Z sieci komórkowej ORANGE FLEX natomiast korzystam w telefonie.

:rofl: :joy:

I zostaw, LTE niestety ma to do siebie, że raz będziesz miał super, a raz jak będzie dużo ludzi, a to rwie, a to są lagi, a to transfer drastycznie spada. Mam 5G w jednym z domów i niby idzie 700-800 a często jak potrzebowałem akurat coś zrobić to czy pobrać to spadało niemiłosiernie, albo inne atrakcje się działy.

Modem LTE da ci ok 100MB, droższe modele, jak będzie dobry zasięg, lub zewnętrzny, do 300. Wydatek ok. 150zł za najtańszy syf do 1000zł za jakiś solidny.

5G od 1300zł za proste modele które się do czegoś nadają.