Kupno RTV i ciuchów z USA- na aukcjach internetowych

Witam! !!

Mam pytanie - jak w temacie - czy kupował ktoś np. na ebay-u sprzęt rtv ew. ciuchy z USA?

Głównie chodzi mi jak sprawa wygląda z cłem na w/w . Widziałem całkiem wypasionego lapka za 600 dolców - razy 2.5 = około 1500Pln + opłata za wysyłkę . Tylko jakie byłoby na niego cło i ew. Vat?

Tak samo z markowymi ciuchami Victoria’s Secret :wink: - ceny niesamowicie niskie - przeliczając na złotówki. Tylko nie wiem jaki byłby całkowity koszt takich zakupów.

Ma już może ktoś z Was doświadczenia w zakupach w sklepach internetowych w stanach i mógłby się podzielić wrażeniami i opiniami???

Ew. podać jakiś sposób :wink: dotyczący zakupów.

Pozdrawiam

MarcinR

Po co VAT? Dajesz adres, wpłacasz kase na paypal i heya :stuck_out_tongue: . Przecież nie jesteś firmą (vatowcem).

Spox, mogę kupić na firmę ale nie chcę. Chce kupić jako osoba fizyczna. A jak jest z cłem na towary? To jest uzależnione od wartości towaru??

Hehhh i jeszcze jedno - kupował może ktoś płyty z muzą / filmami w australijskich serwisach? - jak to wygląda pod kątem innych opłat?

Dzięki za odpowiedzi.

Nie wiem jak jest teraz, ale jeśli gość wyśle Ci paczke wszystko “zgodnie z prawem” to cło jest równe jakieś 30%-100% wartości przedmiotu a Vat nie wiem

Chyba, że wyśle ci jako “gift” i wtedy płacisz mniej.

Jak chcesz coś ze stanów to pm me