Kupno sprzętu powystawowego

Witam.

Planuję kupić urządzenie typu laptop 2 w 1. Na mediaexpert znalazłem okazję: Microsoft Surface Pro 7. Laptop jest dostępny w sklepach, lecz tylko na ekspozycji. W moim lokalnym MediaExpert przekazali mi informację, że Surface jest na ekspozycji od około dwóch miesięcy. Moje pytania brzmią:
-Czy warto kupić sprzęt tego typu z ekspozycji? Po takim czasie bateria może mieć duży ubytek?
-Jest jakiś program, by można było sprawdzić jak długo ten laptop był użytkowany, by zweryfikować czas podawany przez sprzedawców z tym rzeczywistym?
Nadmienię jeszcze, że laptop jest w doskonałym stanie wizualnym. W sklepie powiedzieli, że mogą udzielić jeszcze na niego rabatu.
Link: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-2w1-microsoft-surface-pro7-i5-1035g4-8gb-128ssd-12-3-w10-fmm-00013

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Jak od XP się nie poprawiło to zostaje dziennik zdarzeń (by skontrolować ME):

https://forum.pcformat.pl/Jak-sprawdzic-laczny-czas-pracy-komputera-od-instalacji-WinXP-t

(W wariancie kiepskim trzeba by skryptem wyłuskać i zliczać jak nie ma apki do tego już zrobionej).

Potem na ile tryb prezentacji sklepowej ma zablokowane uprawnienia admina.

Wskaźnik pracy dysku może mieć nabite testowanie w fabryce czy po kilku dniach pracy dalej działa - jak nie ma producent normy to nie określisz czy on działał ze 1440 godzin non-stop a rachunek za prąd pokryto z tarczy państwowej czy mniej np. 600 - 720 h (50 - 60 dni pracy marketu po 10-12 godzin najpewniej w trybie 2 zmian).

Windows ma polecenia na badanie kondycji baterii ale raczej mało spadła jak działa na zasilaczu od około 9 do 21.

Już jeden kupił coś powystawowego, teraz buja się z chłodzeniem.
Surface jest tak trudno naprawialny, jak Apple, albo i nawet bardziej. Nie polecam kupowania w ogóle, a jeśli już, to na pewno nie jakiś obmacany, bo zrobić tam potem cokolwiek to katastrofa.

Niestety, wydaję mi się, że ze sprzętem typu 2w1 wcale nie jest prosto z naprawami - wszystko musi być jednak upakowane w jak najmniejszej obudowie, bo tak jest modnie :wink:

Ale z Surface wybitnie jest dramat.

170620-microsoft-surface-laptop-ifixit-repair-guide

Spróbuj to potem skleić żeby wyglądało jakoś po ludzku.

hd tune, victoria, crystaldiskinfo, dyski hdd i ssd rejestrują czas pracy i nie da się tego zegara w prosty sposób wyzerować bez otwarcia urządzenia.

A no tak! Zapomniałem, że w hdtune może coś takiego być
Dzięki

O ile fabryki opuszcza wyzerowany lub znasz czas jaki fabryki poświęcają na odrzucanie wstępnie wyprodukowanego elektorozłomu (jaki lepiej nie sprzedawać by klient się nie zraził do marki):

Czas pracy dysku w przypadku fabrycznie nowego sprzętu to od kilku do kilkudziesięciu godzin.

Zwykle to czas potrzebny na wgranie obrazu systemu operacyjnego, plus ewentualne dodatkowe czynności eksploatacyjne (aktualizacja firmware, aktualizacja systemu operacyjnego, instalacja sterowników) przed dostarczeniem sprzętu użytkownikowi końcowemu.

Nigdy nie kupuje się sprzętu z wystawy ponieważ:

  • nikt go nie szanuje i jest intensywnie używany
  • pracuje Bóg wie ile czasu, diabli wiedzą w jakich warunkach
  • wachlowanie się z gwarancją/rękojmią i amatorskimi serwisami (większość) wyhoduje ci wrzody na żołądku

W moim lokalnym MediaExpert przekazali mi informację, że Surface jest na ekspozycji od około dwóch miesięcy.

Kłamią, żeby spuścić leżaka frajerowi. Wybacz terminologię, ale takie panują „standardy” w sklepach.

Jest jakiś program, by można było sprawdzić jak długo ten laptop był użytkowany

To zależy czy eMMC/SSD obsługuje S.M.A.R.T. Bez tego nie sprawdzisz (to jedyne wiarygodne źródło przy założeniu, że nie były wymieniane).

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Otrząsnąłem się w porę i nie kupiłem :wink: Temat zamykam