Kupno sprzętu

Witam, planuję kupić sprzęt komputerowy tak, aby mniej więcej zmieścić się do 3.5 tyś.
Procek
Płyta główna
Grafika
RAM

Noi zaczyna mi się problem bo brakuje mi jeszcze paru elementów a kwota jest jaka jest. Czy ktoś może doradzić jak ułożyć zestaw odpowiednio, aby zmieścić się w budżecie?

Gry w jakie szczególnie chciałbym grać to nadchodząca Fifa 19 oraz sporadycznie Lol, Pubg, GTA V. Jestem na wyjeździe w pracy i planuje złożyć taki sprzęt żeby dało się pograć i popracować ;). A nie widzi mi się kupowania laptopa za 4-5k pod gry zwłaszcza, że nie jestem nastawiony do lapków jakoś pozytywnie. Proszę o sugestię :smiley:


SSD masz razem z grafiką

Propozycja na AMD

Procesor Intel Core i5-8400, 2.80GHz, 9MB, BOX
Płyta główna ASRock B360M PRO4
Pamięć Kingston Predator DDR4, 8GB, 2666MHz, CL13 - dokup identyczną jak ceny RAM-u jeszcze spadną
Dysk SSD ADATA XPG SX8200 240G PCIe x4 NVMe - na system i programy
Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (SPC177)
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB + GRATIS SSD Kingston A400 240 (na gry)
Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W (SPC165)
= 3534zł (koszyk)

Jak chcesz dołożyć to możesz od razu cooler lepszy dokupić dla poprawy kultury pracy.

IMO nie dość, że RX580 8GB to bardziej przyszłościowy wybór, to mają bardziej wartościowe dodatki. :wink: Naprawdę nie rozumiem tego pakowania GTX 1060…

https://www.amd.com/en/gaming/raise-the-game

Zasadnicza kwestia -
Chcesz złożyć samą budę czy cały zestaw (Monitor, głośniki, mysz, klawiatura)?

CPU: AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz
RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)
GPU: Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB
MaB: MSI B350M PRO-VDH
PSU: SilentiumPC 600W Vero L2
SSD: GOODRAM 240GB SSD IRDM PRO (GEN2)
Obu: SilentiumPC Armis AR1
3665 zł

Mam właściwie identyczny zestaw, tylko płytę Mortar Arctic, nie Pro-Vdh. RAM, CPU, GPU - identyczne. :wink: Polecam jak najbardziej. W przyszłości wpakujesz nawet przyszłą 3 generację Ryzena, bo podstawka będzie kompatybilna.
Z GPU dostaniesz AC: Odyssey + Strange Brigade + Star Control Origins. Jak nie potrzebujesz - klucze odsprzedasz i kupisz HDD. :wink: Assassin’s Creeda sam chętnie odkupię. :joy:

Armis AR1 to słaba obudowa, lepiej już doruzcić 30 zł do Genesis Titan 660

…jednak chyba ważniejsze wziąć lepszą kartę/ram/dysk/cokolwiek innego, niż lepszą obudowę. :wink: A budżet i tak nieco przekroczony. Jednak przy zestawie R5 1600 + RX 580 ciężko inaczej pociąć koszty. Tańszy i wolniejszy RAM ograniczy Ryzena, płyta podstawowa na chipie B350 z 4 slotami RAM (który pozwoli na małe OC w przyszłości), GPU to też jedna z najtańszych konstrukcji 580-tki. Zasilacza tańszego nie ma co szukać…jedynie na SSD można oszczędzić kilkanaście złotych, lub po prostu wziąć mniejszy. Ale 240GB w komputerze do gier to już bardzo mało.

można też na tańszym mobo, nie musi być Z370 do i5-8400

Moja propozycja

Zasilacz do komputera XFX Core TS 550W
Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
Dysk HDD Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black
Procesory Intel Core i5 Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX
Płyta główna Socket 1151 MSI B360M PRO-VDH
Pamięć RAM DDR4 GOODRAM 8GB 2666MHz IRDM X Black CL16 (2x4GB)
Karta graficzna NVIDIA MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6GB + Kingston 240GB A400