Kupno Steamu

Siemacie, może mi ktoś polecić strone/sklep gdzie mogę kupić steama pewnego i taniego? :smiley: U mnie w mieście empik odpada raz poszedłem to babka odpowiedziała “steam???” i wystukała w komputerze nazwę i powiedziała tylko, że jest jakaś książka… :smiley:

Już raz o to pytałeś i widzę, że nie zrozumiałeś WCALE tego co Ci mówili inni i ja.

Do empiku nie idzie się kupować steama tylko grę która się na nim znajduje.

Przykładowo idziesz wesoły do empiku i mówisz poproszę Counter Strike Global Offensive dostajesz pudełko płacisz wracasz do domu.

Odpalasz płytę i ona instaluje PROGRAM steam po czym poprosi o założenie konta w tym programie(konto jak i program są darmowe) po założeniu konta następuje zalogowanie na konto po zalogowaniu w programie steam poprosi o podanie klucza produktu, który masz na pudełku wpisujesz dajesz OK steam go zatwierdza i instaluje grę po zainstalowaniu masz ją na liście program steam i z stamtąd taką grę odpalasz.

I tyle.

STEAMA SIĘ NIE KUPUJE TO TYLKO PLATFORMA DO ROZPROWADZANIA OPROGRAMOWANIA.

Już nie wiem jak Ci to prościej wytłumaczyć.

Inaczej mówiąc pobierając program STEAM z oficjalnej strony po założeniu konta masz pustą listę gier w steam, aby w jakaś pograć musisz ją kupić i w tym programie zarejestrować.

Ok, Ok. Wybacz Ty i inni za moją głupotę, dzięki już zrozumiałem ^^ A jest jakaś strona dostępnych gier na steama czy coś? A o co chodzi z tym kluczem aktywacyjnym ?? Mając go możemy ściągnąć np. cs 1.6 i normalnie grać przez steama?

Sklep Steam - tutaj masz listę wszystkich gier dostępnych poprzez platformę Steam. Nie musisz oczywiście ich kupować tutaj (są zazwyczaj droższe, niż na sklepowych półkach), ale masz listę poglądową, jakie gry możesz aktywować w Steam.

Klucz aktywacyjny wklepujesz w oknie programu (w lewym dolnym rogu) znajduje się napis + Dodaj grę, klikasz w niego i klikasz Aktywacja produktu Steam…, tam wpisujesz zakupiony uprzednio klucz do odpowiedniej gry. Następnie przechodzisz do zakładki Biblioteka (ang. Library w przypadku anglojęzycznego Steam) i zaczynasz ściąganie gry, po ukończonym procesie klikasz albo na ikonkę na pulpicie (o ile zaznaczyłeś przy jej ściąganiu, aby się utworzyła), albo w głównym oknie Biblioteki Steam dwukrotnie na daną grę.

http://store.steampowered.com/?l=polish - w prawym górnym rogu masz opcję “Zainstaluj STEAM”.

Następnie utwórz konto (darmowo). I masz konto steam.

Przez program masz dostęp do gier, których dystrybucja odbywa się przez platformę. Wiele gier po zakupie wymaga STEAMa do działania. Wtedy posiadasz klucz, który musisz aktywować w programie.

Zakładasz bezpłatne konto w Serwisie Steam - to jest serwis dystrybucji oprogramowania drogą cyfrową,działa to tak,że tak naprawdę kupujesz kod z grą,tym kodem na swoim koncie aktywujesz grę i możesz ją nawet legalnie ściągnać przez Steam nieograniczoną ilość razy,ale tylko na swoim koncie - instalacja gry z sieci,nie musisz nawet instalować z dołączonej płyty,aktywacja to przypisanie licencji gry do konta,sam Steam jest darmowy,dokupujesz tylko gry

Steama wymagają np. Bioshock 2,czy Just Cause 2,a ostatnio nawet gry z CD Action np. Blades of Time

Ok, już rozumiem dzięki wielkie :slight_smile: