Kupno tela do 800 PLN

Witam. Mam zamiar kupic tel i chce wydac na niego max 800 PLN. Jaki byscie mi polecili? Raczej nastawiam sie na tel dotykowy. Myslalem o Samsungu Pixon 12, co Wy na to? Czy macie jakies inne propozycje?

Samsung galaxy S

Jw Samsung Galaxy S.

Jakie wymagania odnośnie telefonu? Czyli czy nowy/używany, jakiej wielkości ekran, aparat, jakie marki lubisz, a jakie nienawidzisz?

Galaxy S

Samsung Galaxy Mini

Oczywiscie nowy. Co do marek to moze byc samsung, sony ericson, heh nokia raczej odpada jesli o dotykowe, akos mnie wkurzaja :stuck_out_tongue: ekran nie ma znaczenia, a apart min 8 mpx.

Heh panowie Galaxy S nowy kolo 1k PLN kosztuje : /

Ilość pikseli to nie wszystko. Przykładowo z doświadczenia wiem, że Nokia 5530 z aparatek 3,2 MPx robi lepsze zdjęcia od Samsunga F480, w którym aparat ma 5 MPx.

Jeśli nie poddałeś się Androidomani i jeśli to musi być telefon ze sklepu do ok 800 zł, to chyba najlepszym wyborem jest Samsung S8530 Wave II z systemem operacyjnym Bada 1.2. Jednak zgadzam się z przedmówcami. Warto poszukać na Allegro używanego Samsunga Galaxy S.

To odradzacie mi tego Samsunga Pixona 12? A co myslicie o SE Vivaz? Bo che te 800 zl zainwestowac dobrze w tel i dlatego tak sie wypytuje :slight_smile:

Odradzam SE Vivaz. Miałem go i cały czas szukałem na co mogę go jak najszybciej zmienić. Symbian na Vivazie mimo szybkiego procesora muli, telefon bardzo łatwo się sam odblokowuje w kieszeni i robi co chce. Dość często się zawiesza. Miałem wcześniej Nokie E51 i nie miałem problemów z symbianem. Natomiast w SE same problemy. Jedyna zaleta tego telefonu to dość dobra rozdzielczość ekranu (ale niestety ekran oporowy) i aparat. Ale nawet i on potrafi robić “numery” jak ciągły komunikat “Brak pamięci” mimo nie uruchomionej żadnej aplikacji i czystej karcie pamięci.

Jeśli fundusze nie pozwalają Ci na Galaxy S to proponuje Galaxy Ace. Za 800 zł można kupić nowy. A telefonik działa bardzo dobrze.

Ok, tez gdzies slyszalem o SE Vivaz, ze nie udal sie zbytnio. No na tego Ace tez spogladalem, ale nie wiem :-x Kurde ciezko jest mi sie zdecydowac, ktory tek zakupic. Zawsze myslalem o tym Pixonie 12, ale Wy nic o nim nie mowiciei juz sam nie wiem, ktory tel wziac.

Zmieniłem Vivaz’a na Ace’a i jestem bardzo zadowolony. Co do Twojego dylematu to musisz sobie odpowiedzieć na czym Ci bardziej w telefonie zależy. Pixon ma mniejszy ekran ale o większej rozdzielczości no i AMOLED. Aparat niby powinien mieć większą funkcjonalność ze względu na flash’a ale praktyce nie testowałem, no i zgadzam się z przedmówcą, że ilość MPix to nie wszystko :wink: Za to Ace ma fizycznie większy ekran ale rozdzielczość mniejsza, aparat w Ace wystarcza zupełnie i robi ładne zdjęcia. Także robi czytelne zdjęcia kartki papieru na czym mi osobiście najbardziej zależało. No ale najważniejsze, że Ace ma Androida co dla mnie już dyskwalifikuje Pixona, ponieważ potrzebuje w telefonie OS’a. Ale nie każdy korzysta z możliwości jakie daje OS w telefonie i potrzebuje tego.

Kurde, ale mam dylemat : / Wszyscy mi polecaja tego Galaxy S, ale jak patrzylem na ceny to he troche duzo. I do tego jest przeciez 3 wersje Galaxy, no i najlepsza to oczywiscie Galaxy S Plus, patrzylem oczywiscie na nowe na allegro i z przesylka ten S Plus wynioslby mnie 1200 PLN. Troche duzo, ale nie wiem jak myslicie, bedzie ten zakup sie oplacal, i ten telefonik mi wytrzyma kilka lat? Czy dac sobie spokoj i np kupic Pixona 12, a np za 2 lata wymienic sobie tel na inny model. Jestem w sumie w stanie zaplacic za Pixona 12 800 PLN, a za Galaxy S Plus tez po dlugim zastanowieniu moge dac te 1200 PLN, tylko czy ten zakup bedzie na pewo u dany i dobry? Bo np dla mnie 1200 PLN za tel to dosc duza gotowka. Jak myslicie?

Na lata powiadasz… Nokia N8? Obudowa z aluminium, ekran z gorilla glass i aparat - klasa sama w sobie jeśli chodzi o telefony. Powinna się znaeźć za 800 - 1000 zł

Ja bym stawiał na galaxy S :smiley:

Nokia N8, tez patrzylem na nia, niby fajna, i do 1 000 PLN kupie, ale slabego procka ma, w porownaniu z Galaxy to miazga :slight_smile: Juz mam taki metlik w glowie, ze nie wiem sam co wybrac :roll:

Procek… to chcesz telefon na lata, czy konsolę do grania?

Ja juz mam tak banie zryta przez te tele ze juz sam nie wiem co chce. Wiesz tu jesli chodzi o procki to tylko porownalem, i tyle :slight_smile: Ciezko bedzie mi cos wybrac

Szczerze odradzałbym Nokie N8. Miałem z nią do czynienia i o ile Symbian już dość dobrze chodzi to dla mnie bardzo poważną wadą tego telefonu jest brak czujnika zbliżeniowego. Podczas rozmowy ekran zostaje cały czas aktywny i policzkiem naciskamy wszystko co się da.

No to ja juz sam nie wiem, opinie sa max podzielone. Duzo tez mi osob podpowiada ze he 1200 PLN za tel to starsznie duzo, i mowi ze jestem glupi ze tyle kasy chce wydac. A za jakis czas ten Galaxy i tak max stanieje zapewne, a ten Pixon 12 za 750-800 PLN to jestem jeszcze w stanie zaplacic i sie nim pobawic przez kilka lat. Jeszcze cos poszukam moze innego do tej kwoty i zobacze…