Kupno telefonu - k550i czy k750i

Witam,

uznałem że kupuje nowy telefon - nie chce za niego dać więcej niz 300 -350 zł.

w telefonie zalezy mi na dobrym aparacie [2mpx, lampa i najlepiej af] no i mp3 (karty pamięci). Musi mieć bluetooth.

Wytypowałem k750i - 330 zł w dobrym stanie na allegro

oraz k550i - 360 zł.

i teraz pytanie do użytkowników:

czy k750i na parwde się często wiesza??

no i który lepiej kupić? czy opłaca się płacic wiecej za k550i??

z góry dzięi za odp.

jak znajdziesz K550i za 350zł nowy to kup :lol: nowy K550i ~500zł

K750i prędzej kupisz za te 350zł (ale nie daje gwarancji że będzie nowy ale raczej tak…)

ale pytasz który model jest lepszy, otóż lepszym wyborem jest K550i, jest nowszym modelem, jest CyberShotem, nie ma dżoja (może to i lepiej że nie ma) i w zasadzie K550i to następca K750i, sam mam K750i od półtora roku i wszystko gra, nic sie nie popsuło, dżoj chodzi jak trzeba. czyli kup K550i (tylko musisz dołożyć do nowego ;P) a jeżeli chcesz słuchać naprawdę muzyki w bardzo dobrej jakości to polecam W810i :slight_smile:

nowy k750i he ciekawe gdzie to widzialrs???na chinskim allegro ???

http://allegro.pl/item298789845_sony_er … okady.html

nówka…

jasne że k750i ma niezły aparacik i można przerobić na w800i

Posiadam ten model telefonu od 2 miesiecy. Ma swoje plusy, ale równiez i minusy.

1, Trudnosci z odblokawniem klawiatury

2, Radio często traci częstotliwośc… jest to denerwujące :cry:

3, Dostałem telefon bez karty zewnętrznej (mam w plusie) jest to dodatkowy koszt

4, Akumulatorki nie trzymaja najdłuzej… u mnie 3 dni

5, Trzeba przyzwyczaić się do klawiatury

Poza tym telefon jest oki, wart tej ceny

Pozdrawiam :slight_smile:

łaaa sorry źle się wyraziłem - nowy znaczy nowy dla mnie telefon bedzie używany :smiley:

K550i można przerobić na w610i i masz wtedy w telefonie kino domowe heh lepszy k550i pod każdym względem :slight_smile:

Co do aparatu to wygląda to tak, że w dzień zdecydowanie wgrywa k550i (na takiej samej fotce z k750i jest wszystko jakby “zlane” w miejscach gdzie na k550i widać dokładnie szczegóły), w nocy natomiast zdecydowanie wygrywa k750i (większa matryca, jaśniejszy obiektyw). Nie biore oczywiście tutaj pod uwage, że można w obu telefonach wgrać niestandardowe sterowniki aparatu (ale to jest teoretyczna utrata gwary)

mp3 - głośnik gorszy niż w k750i, ale rekompensuje to jakość dźwięku na słuchawkach, która przewyższa k750i (co dopiero jak sie wgra zmodowaną akustykę i patch na megabass+hyperbass- miód dla uszu, nawet na standardowych słuchawkach)

Klawiatura - dla mnie strzał w 10, palce nie bolą od pisania w ogóle, przyzwyczajałem sie około tygodnia. Niestety wysiada jak sie ma rękawiczki, bo zwykle trafia sie w kilka przycisków a nie w jeden.

BRAK JOYSTICKA - możecie mówić że k750i jest lepszy, ale nigdy nie wiadomo czy następnego dnia wam sie joystick nie rozwali - na k550i natomiast sie nie rozwali bo jest zamiast niego krzyżak, co jest dużym plusem i przeważyło to w moim przypadku szale dla k550i.

Procesor - tutaj k550i zmiata chyba wszystkie telefony bezsymbianowe, już nie wspominając o k750i, procek to siła tego telefonu (i przy tym wcale sie nie grzeje, chociaż panuje taki mit), do tego z ilością takiego jakby “RAMu” też nie jest źle.

Można spokojnie na nim uruchomić kilka aplikacji (+zminimalizować je) i włączyć jakąs gre do tego i brak jest jakiejkolwiek ściny.

Czegoś jeszcze nie wymieniłem? Aha, wyświetlacz, jest jaśniejszy i wyraźniejszy niż w k750i (można ze spokojem oglądać filmy na komie, co ja notorycznie robie)

Ogólnie to wszystkim poza aparatem i głośnikiem zewnętrznym wygrywa k550i (chociaż nawet przeglądanie zdjęć robionych aparatem w telefonie działa perfekcyjnie, czego nie można powiedzieć o k750i gdzie ładowanie każdego zdjęcia trwa mozolnie długo)

Polecam K550i298048656

-Aparat jest dobry w porównaniu z innymi telefonami mający matrycę 2,0 Mpx

-Słuchawki są super, jak pierwszy raz słuchałem radia przez słuchawki to o wiele lepiej było słychać niż z creativa zena

  • Klawiatura jest dobrze rozmieszczona, ręce sie nie meczą jak grasz w gry :mrgreen:

-Wyświetlacz jest dobry nie ma jakiś kresek dziwnych jak w simensach Me70

-Obudowa jest trwała ale pozostają odciski palców .Fajnie jest zabezpieczenie przed wypadaniem klapki z tyłu telefonu

Foto

296928410

-Ani razu telefon się nie zaciął albo nie przyciął

-Dokupiłem kartę 256mb oryginalną szybko się wczytuje pamięć

  • Aparat telefonu się szybko nie brudzi

P.S Wcześniej miałem Se K700i ale totalna porażka rozwaliła się obudowa po 5 miesiącach. Nic złego nie mogę powiedzieć o tym telefonie mam nadzieje że jakiś większy okres czasu przetrwa ,telefon mam dopiero 3 miesiące. Jak mi nie wierzysz to zajrzyj http://www.mgsm.pl/katalog/sonyericsson … est/1/235/

k550i chodza od 400 zł w górę ito nowe a nie jak napisał MasterMarO , za 500!

http://www.allegro.pl/item300291108__nowy_se_k550i_elegancki_prezent_zobacz_.html

napisał też że raczej znajdziesz nowego k750i za ok 350 zł, nie prawda, droższe są

Ja mam na sprzedaż k550i za 380 zł z kartą 1GB :smiley:

a ile dasz gwarancji??

wszystkim dziękuję za pomoc. najprawdopodobniej kupie w800i albo poczekam na k850i