Kupno telefonu za granicą, wybór modelu

Siema!

Przymierzam się do kupna Motoroli Moto G. Wiadomo, na alledrogo takiego sprzętu się raczej nie kupuje ze względu na wysokie ceny i praktyczny brak gwarancji (firma-krzak) dlatego zastanawiałem się na kupnem tego “cacka” ( :D) w amazon.de lub jego angielskim odpowiednik. Wygrał oddział una wyspach: dlaczego? Bo po przeliczeniu na PLN wychodzi taniej. Wyczytałem, że w tych sklepach nie ma wpisanego VATu do ceny podanej przy produkcie. Jaki % ceny będę musiał doliczyć? A może polecicie jakiś inny telefon do 800PLN z androidem?

Pzdr!

 

Ostatnio kupowałem wersję 16GB i wszystko było podliczone £153 tak jak cena na aukcji :wink:

Czyli telefon wyszedł Ci +/- 770zł? Nic nie doliczali do ceny?

Htc desire 500 bardzo dobry telefon ja na swoją cene :slight_smile:

 

Tak :slight_smile:

A z tym allegro to jest nie jest tak do końca , ja kupilem nowy telefon na allegro i mam gwarancje , orginalny telefon , sprawdziłem imei , a poza tym możesz zawsze oddać telefon do bodajże 10 dni? wiec śmiało można kupować  :wink:

ShadowPC

 

 

Masz gwarancję serwisową - nie ma się z czego cieszyć, jak coś się zepsuje to nie ma bata, że naprawią bo nie ma części. Nie opłaca się dopłacać, w Polsce w cenie Moto G są lepsze telefony nowe/używane, ale zbrandowane, z nakładkami producentów więc czaru Moto G nie ma.

Poza tym gwarancja przy zakupie za granicą nie stanowi problemu, można spokojnie wysłać i naprawią/wymienią co trzeba, tym bardziej nie trzeba się bać bo jest to serwis w Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Sama przesyłka też nie jest droga, ja wysyłałem telefon na gwarancję do Chin i wyszło mnie to ok. 30zł, a sam czas oczekiwania porównywalny do krajowych serwisów, w Europie powinno być podobnie jeśli nie krócej(prawo europejskie)

  1. modele z chin to często podróbki / oryginały naprawiane zamiennikami

  2. poszukaj samsunga s2 / nexusa 4

Człowiek u którego kupowałem telefon obiecał mi , że jak coś wysiądzie to żeby wysłać do niego smartfona i on się tym zajmie więc nie jest tak źle jak myślisz. A kupowanie za granicą nie jest tak fajne jak ci się może wydawać , może jest tańsze ale bardziej ryzykowne . Nie wszędzie jest tak pięknie z gwarancją , po prostu tobie się udało , tyle.

Użytkuje HTC One Max - niezawodny sprzęt. Ale Motorola Moto też jest podobno całkiem fajna.