Kupno teleskopu

Siema muszę kupić :frowning: siostrze teleskop do 250zł (może być ciut droższy) na allegro ale zupełnie nie wiem czym się kierować przy zakupie… Proszę o pomoc.

:o odpuść sobie. Za taką kwotę nie kupisz teleskopu - a jak już znajdziesz to zwykłe badziewie. :?

Za taką kwotę lepiej kupić po ż ądną lornetkę (wbrew pozorom tez coś przez nią zobaczysz np. plejady, obloki Maggelana etc.) niż wywalić kasę w teleskop za 250 zł.

Ja za swój dałem 1350 zł, a i tak jest to raczej zabawka niz teleskop :wink: widok może i fajny ale do prawdziwego sprzętu mu jeszcze duzo brakuje :wink:

Myszak

Ale ja jestem zmuszony do takiego kupna…

a nie możesz kupić jakiejś po ż ądnej lornetki … ? :wink:

Rozwaliłem siostrze fona (miał kąpiel) i ona mi powiedziała że muszę jej kupiś teleskop na allegro za równo wartość telefonu a że ona miała k700i to teraz muszę główkować jak nie wydać 400 zeta na glupi teleskop :lol: Wiesz kupię taki za 250 i powiem że 450 kosztował :lol:

za 400 już kupisz coś lepszego (mniejsza zabawka) … za 250 to zabawka dla grzecznych dzieci …

Oszust!

NIe

tak !

masz jej kupić teleskop za równowartość fona a ty chcesz jej kupić teleskop za ~ połowe tej sumy … i powiedzieć że kosztował więcej

więc jeteś oszustem :slight_smile:

jak to nie dla ciebie to na allegro są i za 200zł, kup taki z dużym stojakiem i zbliżony do takiego “prawdziwego” chociaż wyglądem i z głowy, chociaż to zależy ile twoja siostra ma lat, bo może się zorientować, a telefon da się wysuszyć i będzie (powinien) działać

Ja za swoj dalem 650zl, ale to bylo pare lat temu z przybilizeniem 402x Tasco i np. marsa nie zobaczy, ale wieksze planety takie jak jowisz i saturn widac nawet dobrze a jak obserwuje jowisza to widze 4-5 ksiezycy. Za 250zl nie kupisz teleskopu, a jezeli nawet to zaloze sie, że księżyc bedzie rozmazany ;] Jezeli chcesz kupic teleskop musi on miec dobra optyke, tak jak juz pisali poprzednicy- kup lornetkę, choć za 250zl tez cuda nie kupisz ;]

skoro jusz tak stawiasz sprawe to moze kup jej prowizorke za 40 zlotych a powiesz ze kosztowal 450 ?? :?

Kolego ma absolutna rację. Odradzam teleskop za taka sumkę :x