Kupno TV LCD do X360

Zamierzam kupić TV LCD, którego głównym przeznaczeniem będzie Xbox360.

Preferencje:

42"

Przeznaczenie - Xbox360, Fergusson D-880HX, PSP przez Component

3000 - 3500 zł.

Full HD

Jeśli do moich głównych zastosowań nie trzeba będzie wydawać 3500 tylko powiedzmy 2600 wcale się nie obrażę. Jestem już nastawiony na 42" Preferuję matryce matowe. TV musiałby mieć min. 2 wejścia HDMI.

Proponuję JVC LT-42S90 lub LG 42LG6100

Hej!

Dlaczego nie chcesz plazmy?

http://www.plazma-lcd-fakty.pl/start.php

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -1172.html

viewtopic.php?f=19&t=297278

Ja brałbym plazmę (z wyżej wymienionych powodów) np. coś jak http://www.ceneo.pl/1538598

jaką przewagę będzie tutaj miała plazma nad lcd ? i z jakimi minusami trzeba by się liczyć ? poza “duszkami” w postaci odbić stałych elementów interfejsu gry na ekranie

Hej!

Duszki już nie są takie groźne… nowe plazmy raczej nie są już tak podatne na ten efekt, jak te stare.

Co do przewagi… ja osobiście na tych normalnych LCD (widziałęm tylko jeden OK za ok 5000zł) widzę pewien efekt, który mnie starsznie denerwuje… takie rozmywanie konturów przy dynamicznym obrazie… coś jakbyś miał obrazek JPG i starał się zmniejszać jego jakość, po którymś razie kontury zaczynaja sie rozmywać i powstaje taka “mgiełka z pikseli”. Ciężko to opisać, ale mnie osobiście strasznie to denerwuje, szczególnie w tych tańszych i średnich telewizorach LCD.

Jak ktoś tego nie widzi, albo mu to nie przeszkadza to OK :slight_smile:

Nie chciało się poczytać trochę w podanych linkach? http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /3331.html - masz porównanie LCD do plazmy - jak dla mnie wybór jest oczywisty (na własne oczy też zresztą widziałem)

Najlepiej przeczytaj linki które podrzuciłem (chociażby pobieżnie), a co do “duszków” to:

"Zostaje nam jeszcze wypalanie. Zjawisko to można już uznać za mit. Obecne badania wskazują na to, że nowoczesne telewizory plazmowe mogą wyświetlać statyczny obraz przez 48 godz. lub więcej i nie zanotujemy żadnych trwałych uszkodzeń ekranu. Niemniej jednak zaleca się, aby zakupiony dopiero co telewizor traktować ulgowo i przez pierwsze 100-200 godz. jego pracy wyświetlać obraz zakrywający całą powierzchnię ekranu (czyli unikać czarnych belek po bokach czy też na dole i górze), jak i korzystać z predefiniowanych ustawień producenta, jeśli chodzi o obraz (np. Kino, Normalny, TV) – na początku nie powinniśmy przesadzać z poziomem jasności. "