Kupno TV pod PS3


(M Bidon95) #1

Witam, mam do Was kilka pytań i mam nadzieję że mi pomożecie :slight_smile: A więc tak: zakupiłem nie dawno Playstation 3 slim (320GB) i poszukuję TV pod tą konsolkę. Będzie to telewizor 32' ( większy nie wejdzie na ścianę ) a mój budżet to 1000-1100zł. A o to moje pytania do Was:

  • Lepiej kupić telewizor z HD ready czy full HD ? ( słyszałem że lepiej HD ready ponieważ jest tylko 5 gier które obsługują Full HD )

  • Jeżeli HD ready to o rozdzielczości 1280x720 czy 1366x768 ?

  • Jaka częstotliwość odświeżania musi być ? 60hz wystarczy czy szukać 100hz ?

  • Czas reakcji rozumiem jak najmniejszy tak ?

  • No i jakie firmy polecacie ?

Podkreślam że zakupu bede dokonywać w sklepie ( Media Markt , Euro AGD itp )

Z góry dziękuję za odpowiedzi :slight_smile:


(dark__jedi) #2

Brałbym rozdzielczość wyższą - FullHD - przyda się jeśli podłączysz komputer, film BL, przyszłościowo - będzie jednak więcej gier.

Czas reakcji oczywiście jak najmniejszy, ale przyjrzeć się też trzeba zjawisku input lag:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Op%C3%B3%C … j%C5%9Bcia

http://www.dobreprogramy.pl/Szukasz-tel … 42432.html

Firma bez znaczenia (Samsung, SHARP, Philips), wszystkie mniej więcej na jednym poziomie. Na allegro da się taki kupić poniżej 1100zł, nie wiem jak w zwykłych sklepach…


(M Bidon95) #3

Dzięki Ci za te linki ( nigdy wcześniej o tym nie słyszałem ).

Mam jednego lidera możesz go sprawdzić ? Czy pod PS3 się nada ?

http://www.mediamarkt.pl/telewizor-sams … 95#opinion

Posiada on ‘Clear Motion Rate 50 Hz’ to nie za mało ? PS3 generuje podobno 60hz ?


(dark__jedi) #4

Można brać.

Nie przejmowałbym się tym parametrem. To nie jest odświeżanie obrazu, bardziej powielanie klatki - trik.

Trochę już telewizorów przerobiłem i dochodzę po latach do takiej konkluzji, że głównym parametrem przy wyborze TV jest - cena. Reszta jest mniej ważna, lub w ogóle nie ważna. Oczywiście wielkość matrycy jak największa - ograniczona tylko ceną i miejscem. Wszystkie firmy mają tak wymieszaną technologię, że w przedziałach cenowych są podobne parametry. Czasem oprogramowanie jest lepsze, ale choćby wziąć przykład z Internet TV - obsługa z pilota to istne arcydzieło chyba w każdym telewizorze, brak klawiatury i myszki (w tych co nie ma) uniemożliwiają przeglądanie internetu.

Oczywiście, każdy TV różni się jakimś tam detalem, ale te detale IMHO są do pominięcia. Inni te detale wyłapują i są dla nich ważne, ale dla większości są papką która tylko utrudnia wybór.

Tak samo z laptopami, powiedzmy do biura. Kupisz z procem i3, a reszta parametrów sama się przyczepi i uciągnie programy biurowe. Do wyboru pozostaje oprócz ceny: wielkość matrycy (znowu) i tyle z analizy :wink:


(M Bidon95) #5

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Bałem się że kupie nie odpowiedni telewizor i będzie słaba jakoś obrazu przez Konsolę ( tylko na konsoli mi w sumie zależy, TV i tak rzadko oglądam ). Jeszcze raz wielkie dzięk :slight_smile: