Kupno urządzenia wielofunkcyjnego do 500zł

Witam!

Zabieram się do kupna nowego urządzenia wielofunkcyjnego (chodzi o drukarkę/skaner/kopiarkę).

Nie znam się na tym, więc dlatego pisze do Was o jakieś dobre porady :wink:

Cena: Hm… Najtaniej, ale żeby nie była jakimś bublem, czyli jakościowo dobra, ale tania, tak do 500zł.

No i tusze: chciałbym żeby dawało się napełniać tymi zestawami AciveJet, bo oryginalne tusze to kosztują 1/2 ceny drukarki, a jakiś podrób nie będę kupować.

Z góry dzięki :).

Pozwól, że się podepnę pod temat :smiley: gdyż też jestem w trakcie zakupu takiego urządzenia tylko do kwoty 600 zł. Jest coś godnego polecenia do takiej kwoty? :smiley:

Nie wiem czy znajdziesz drukarke w której pojemniki rozruchowe (bo takie zazwyczaj znadują się w nowych drukarkach , można na nich wydrukować około 2/3 mniej stron w stosunku do pojemnika pełnowrtosciowego) można napełniać, zazwyczaj po skonczeniu się tuszu chip drukarki wyłącza całkowicie pojemnik z użycia , ja kupiłem lexmarka za 280zł X 4650 z wifi , jak się tusze skonczyły to musiałem kupić nowe za które zapłaciłem 250 zł , pojemniki XL i można je napełniać.

Z reguły w tej chwili do większości drukarek komplet tuszy (xl) kosztuje ponad 200 zł albo prawie 200zł.

Do tej kwoty wziąłbym HP Deskjet Ink Advantage K209. Tam masz przynajmniej tusze za 35 zł (maksymalnie). Oryginalne.

Oczywiście jeżeli nie zależy ci na wyświetlaczu, wi-fi, czytniku kart pamięci itp. Bo takowa nie posiada. Coś za coś. Tanie tusze - brak bajerów.

W większości sklepów powinieneś dostać ją za 399 (bo takowa jest sugerowana cena producenta).

Ta K209a wydaje się być dobra no i ma bardzo tanie tusze. A jakieś inne modele możecie jeszcze polecić? Tusze to aby były gdzieś tak do 150zł.

Tusze rzeczywiście tanie do tej K209a ale coś źle podają pojemność czarnego jedni 4 ml inni 7 ml i na obu można wydrukować 600stron (5%pokrycia) są to bardzo małe pojemniki i miałem już drukarke i canon z 7 ml pojemności drukowało około 100 stron pisma na całej a4 , i miłaem hp z tuszami o pojemności 10ml która drukowała około 130 stron a teraz mam lexmarka który na tuszach rozruchowych około 7 ml wydrukował około 100 stron pisma czarnego , teraz kupiłem do niej pojemniki które mają 17ml tuszu powinna wudrukować około 200 stron , jakość dziwnhybaie podają producenci marketingowo i podchwytliwie 600 stron z 5% zapisaniem , a normalnie cała strona zapisana to około 70-80% pokrycia pismem. Jednym słowem drukarka która ma pojemniki 4 czy nawet 7 ml to są bardzo małe nie ma na rynku już chyba mniejszych i nie ma co się dziwić że są takie tanie. Ich wydajność sprawdzi się w faktycznym działaniu. Inna sprawa to że na pojemnikach 7ml można wydrukować 600 stron a na pojemnikach 17ml 500stron w obu przypadkach to parametry producentów pierwszy od HP drugi od lexmarka , w obu przypadkch podane jest 5% druku, komu wierzyć??? praktyka zazwyczaj co innego pokaże.

Faktycznie z tymi normami to nic nie wiadomo. Ostatnio też coś pozmieniali. Jeśli chodzi o pojemności to nie do końca się sugerowałem. Z tego co mi wiadomo to jeszcze wpływ na ilość wydrukowanych stron mają pikolitry. Nie wiem na ile wierzyć w tym przypadku producentom, serwisom testującym sprzet.

Co nie zmienia faktu, że k209 wypada dosyć korzystnie jeśli chodzi o pojemniki (cena). HP miał wypuścić podobny model ale z wi-fi. Jak narazie nie widać i nie słychać:)

Na wifi mi nie zależy, czyli brać K209a?

Poszukaj w necie czy te pojemniki od tego hp można uzupełniać tuszami , bo jeżeli to jednarazówki to już nię będzie taniocha w użytkowaniu , chyba że baredzo mało drukujesz. pozatym taka drukara zajmuje pół biurka , a jak masz z wifi to "ładujesz drukarke gdzie Ci pasuje.

Na allegro widziałem oryginalne tusze za ok 60zł, oba kartridże czyli nawet tanio, no i mało drukuje. A co do miejsca to mam takie właśnie na drukarkę, wiec wifi mi nie potrzebne, po za tym nie mam w kompie, czyli musiałbym adapter WiFi kupować.

30 zł za tusz to nie tanio? Przypominam, że oryginalny tyle kosztuje. No sory ale za darmo nie będzie drukował:/

No i nie przesadzaj, że zajmuje pół biurka. Ja dalej zostaje przy tym, że to najlepszy wybór jeśli mu na wi-fi nie zależy.

Ja pisałem o napełniaczach i taki napełniacz kosztuje 25-30 zł i zawiera tyle tuszu że pojemniki 7ml można napełnić co najmniej 10 razy , jeżeli są napełnialne , inna strona wydajność/opłacalność , ile zdjęć A4 wydrukujesz na pojemnikach 7 ml , około 4-6 szt więc koszt nawet ponad 10 zł a na “napełniachach” 2 zł, producent podaje 600 stron 5% zadruku , częściej jednak drukuje się gdzie zadruk strony wynosi około 50% wtenczas tuszu starczy na 60 stron wychodzi 50gr za strone ,czy to taniocha dla mnie, nie. Według niektórych ranikingów na stronch producentów to 12gr za strone jest drogo. I tak jak napisałem koszty wydrugu spadają dość sporo wtedy kiedy można użyć napełniaczy , mój pierwszy canon to przyjmował wszyskie zamienniki i napełniacze nawet zwykły atrament pelikana który kosztuje 3zł i starczało go na około 5 napełnien, to dopiero była taniocha , no ale taszybkość druku wyeliminowała go z użycia , bodajże było to 3 strony na minute (wydruku czarnego)

Dzięki za porady, zamówiłem już tą HP.

Jednak można dostać uniwersalne napełniacze. Swego czasu Calidad (Agama) wypuścił uniwersalny czarny tusz do drukarek HP. 100ml kosztowało około 30 zł. Zresztą zawsze można iść do punktu gdzie napełniają tusze.

Po za tym jeśli teraz nie ma zamienników na allegro to i tak pojawią się za jakiś czas. Kwestia czasu:)

Nie wiem skąd bierzesz pojemność tych tuszy. Producent (HP) teraz podaje tylko wydajność na nowych tuszach. Nie podają pojemności.

Jeszcze jedna kwestia. Ta drukarka ma plus, że oryginalne tusze są tanie. Używając zamienników tracisz gwarancje. Jeśli komuś na tym zależy to kupi tanie tusze HP i z serwisem nie będzie miał problemu.

Wiadomo, że nieraz są wyjątki i producenci przyjmują drukarki do naprawy pomimo tego, że były używane na zamiennikach. Pewności jednak nie masz czy przyjmą ci na serwis. Zawsze mogą odesłać.

Wiem, że brother często przyjmował drukarki nawet jak chodziły na zamiennikach. Warunkiem było tylko aby pojechały na serwis z oryginalnymi tuszami w środku. Zależy od serwisu, producenta itp.

A jeżeli będzie się drukowało na zamiennikach,a jak się popsuje to poprostu zamieni się je na oryginalne to pewnie by się nie skapneli, chyba ze teraz drukarki mają jakieś chipy zapisujące jakimi tuszami się drukowało, bo technika tak idzie w górę, że to możliwe nawet jest.

ja polecam HP 2280 dobry szybki model i tanie tusze są do niego ( orginały ok> 60-70zł) a np. w sieci carefour są super zamienniki 29zł - 23ml (już 3 ryzę papieru drukuje i się nie chce kończyć :slight_smile:

Jeszcze raz napisze że nie chodzi mi o żadne zamienniki tylko o zestawy do napełniana pustego kartridża .Własnie o to chodzi że większość drukarek posiada chipy które zapisują numer id. pojemnika/kartridża , w wiekszości przypadków nawet po napełnieniu takiego kartridża drukarka “widzi” go jako pusty i nie zezwala na drukowanie , większośc drukarek ma również problemy z przyjęciem kartridża innej firmy , w punktach napełniania jakoś sobie z tym radzą ale trzeba przywieść całą drukarke ( jakimiś sposobami kasują chipy), niektóre modele HP nigdy nie przyjmują kartridża o tym samym id do ponownego użycia , niektóre modele lexmarka tylko 5 kolejnych id pamiętają , czyli mozna włozyć 6 kartridż nawet pusty a drukarka go zobaczy jako pełny nowy , czyli można go uzupełnić napełniaczem i będzie działał.