Kupno uszkodzonego laptopa samsung Samsung NP-R580-JS0DPL

Witam wszystkich. Mam do was pytanie bo chcę kupić Samsunga NP-R580-JS0DPL uszkodzony i chcę się zapytać czy jest to możliwe że układ graficzny się odkleja przyczyna jest taka że podczas ruszania matrycą ekran gaśnie i w tym momencie po podłączeniu monitora zewnętrznego też nie podaje sygnału ale laptop nadal chodzi nie wyłączy się. Bo chcę kupić go od jakiejś kobiety i właśnie mi pisała że tak jej informatyk powiedział że układ się rozkleja i dlatego ekran podczas ruszania matrycą nie działa. Proszę o szybki odpis jak to możliwe.

Przyczyn może być wiele, ale jak się układ odkleja, to ruszanie matrycą nie powinno mieć wpływu. Z drugiej jednak strony, jeżeli nie ma sygnału na monitor zewnętrzny, to najpewniej układ graficzny jest uszkodzony. Zastanów się, czy naprawa Ci się opłaci - piekarnik cudów tutaj nie zdziała.

tylko niby tak się dzieje podczas ruszania matrycą. Myślałem że jak ekran zgaśnie podczas ruszania matrycą zrobi się gdzieś zwarcie i może temu nie podaje na zewnętrzny monitor co wy o tym myślicie

Może to być pęknięty kabelek/taśma transmisyjna a równie dobrze cały układ lub nawet płyta główna. Kupujesz kota w worku, albo będziesz miał farta albo wtopisz kasę.

Natomiast matryca nie jest w żaden sposób bezpośrednio połączony układem graficznym więc diagnoza tego “informatyka” jest nic nie warta.

Witam
Jest to standardowe uszkodzenie wiązki do matrycy a samsungi mają to w sobie że ciężko jest z nimi jeżeli chodzi o podawanie obrazu na monitor zewnętrzny czasem się przełączy w większości przypadków nie

czyli stawiacie na taśmę matrycy tak?co radzicie kupywać czy nie??

Jaka cena? Sprawdź, czy w przypadku poważniejszego uszkodzenia, uda Ci się coś odzyskać…
Zaproponuj jej próbę naprawy i powiedz, że jak nie uda Ci się go naprawić (dla niej), to go odkupisz na części. I jak Ci się uda naprawić, to go odkup na części :stuck_out_tongue:

Chce za niego 200zl. No właśnie nie wiem co mam zrobić. Bo jeśli nie zrobię i okaże się że to grafika to czy ja dostane z części te 200zł?? Matryca ramy i co tam jeszcze klawiatura na sprzedaż