Kupno wentylatorów 92mm do obudowy


(Jakublamczyk) #1

Witam! Tak jak w temacie. Chciałbym kupić dwa wentylatory które nieco schłodzą wszystkie podzespoły. Mogę wydać jakieś 50zł max za dwa wentylatory. Liczy się dla mnie wydajność oraz cicha praca. Wiem że trudno jest to pogodzić ze sobą :(. Na oku mam arctic cooling f9. Ma 1800 obr/min, 9 łopatek przez co jest wydajniejszy o 20% niż zwykłe wentylatory z 7 łopatkami i głośność 0,4 sona. Nie wiem ile to jest 0,4 sona ale na stronie producenta piszą że jest bardzo cichy przy max obrotach. Znacie jakieś lepsze wentylki??


(pstrowsky) #2

Mam jeden podobny coolerek od AC ale trochę większy i z czujnikiem temperatury. Jest dość cichy 800 - 1000 obrotów niesłyszalny. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że czujnik to był zbędny bajer a z poziomu hałasu będziesz na pewno zadowolony, poza tym wygląda on bardzo solidnie i wydaje się warty swej ceny.


(Marcin1990) #3

Od siebie mogę polecić serię “SCYTHE SLIP STREAM” - zamontowałem w miejsce oryginalnego wentylatora z zasilacza Chieftec, dużo mniejszy szum przy tej samej wydajności :slight_smile:


(Jakublamczyk) #4

Dzięki. Czekam na dalsze propozycje. :smiley:


(Michal Kolatek) #5

Tu masz test głośności 92mm

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te … -cz-ii/17/

36 - 37 dBA można uznać za praktycznie nie słyszalne

92mm o dobrej wydajności bez katowania uszu: Sinentiumpc Mistral, lub Arctic F9.


(JoteS) #6

Polecam te, praktycznie niesłyszalne http://www.proline.pl/?p=SPC+ZEPHYR+92MM


(T Luk) #7

Z praktyki mogę polecić Mistrale 92. Swojego czasu pracowały u mnie dwa na Acceelro S1 :slight_smile:


(Jakublamczyk) #8

W testach głośności które podał mi Tobi wykazuje że arctic fan 9 nie jest za cichy w porównaniu do reszty… Nie wiem… A co myślicie o silentiumpc zephyr 92mm ?? Ten to będzie cichy. Tylko 13.9 dba.


(Michal Kolatek) #9

Przeczytaj procedurę testową, samo pomieszczenie (zwykły pokój) generuje 36-37 dBA :wink: ok 0 dBA gwarantują komory bezechowe w których człowiek z powodu ciszy zaczyna wariować po 30 min

Jak masz bardzo cichy komputer bierz Zephyry, jak np dysk jest słyszalny to cichy wentylator i tak zostanie zagłuszony, u siebie zredukowałem obroty wentylatorów do 700 w idle grafika i proc, w obudowie maja po 400-500 obr dysk SSD, i najgłośniejszym elementem kompa jest monitor :lol: ale jak odpalę dysk F1 640GB to całe wyciszenie kompa zostaje zabite przez dysk.


(Jakublamczyk) #10

No mam cichy komputer ogólnie. Słychać jest tylko czasami chrobotanie dysku jak włączam programy czy gry i lekki szum wentylatorka od grafy, ale taki leciutki. Więc nie wiem… Zależy mi na ciszy, lecz z drugiej strony boję się że takie zephyry nic nie dadzą bo są słabe. Duża jest różnica wydajności między takim zephyrem a tym AC F9? Bo tylko te modele mnie interesują. :cry:


(Michal Kolatek) #11

Zawsze możesz kupić tani kontroler obrotów i szybsze wentylatory, nie potrzeba większych obr to np zmniejszasz obroty, jest lato dajesz na pełne

2x Mistral / F9 (cena prawie ta sama)

1x Fanster

1x adapter 3 pin na 2x 3pin

ok 53 zł

http://www.cooling.pl/add_to_cart.php?p … antity_2=1


(Jakublamczyk) #12

A ja chciałem zrobić tak:

2x ac f9 albo mistral

1x multiconnector http://allegro.pl/pentagram-multiconnec … 80455.html

i tyle.

Ten multiconnector podłącza się do molexa w zasilaczu i wychodzą z niego 4 wejścia 3 pin (2x 12V i 2x 5v) . Więc nie będe się trudził z jakimś kontrolerem tylko jak będzie za głośno to pykne do wejścia 5V i od razu obroty się zmniejszą. Co ty na to?


(T Luk) #13

Jak dla mnie lepszym wyborem będzie tandem prosty regulator + rozgałęziacz na dwa wentylatory :slight_smile:


(Jakublamczyk) #14

Okej w sumie tak też może być bo jednak ustawie sobie obroty jakie będą mi pasowały. Tylko musiałbym mieć 3 x 3pin bo dwa wentylatory i jeden kontroler.

A nie mogę zrobić tak? Kupić ten kontroler i te wentylatory + http://www.cooling.pl/silentiumpc-multi … ory=30_105 i wtedy bym podłączył do zasilacza i do tego te wentylatory z kontrolerem i zostało by mi jeszcze jedno miejsce na przyszłość jak bym chciał dodać z boku obudowy jeszcze jeden wentylator.

@EDIT Aha już czaję. podłączam kontroler do płyty głównej. Do tego podłączam ten rozgałęźnik i potem wentylatory tak?


(Michal Kolatek) #15

Tak podpinasz, tylko do płyty więcej jak dwóch wentylatorów nie podpinaj, większość nie daje więcej jak 1A na złącze 3 pin.


(T Luk) #16

Dokładnie tak :slight_smile:


(Jakublamczyk) #17

Okej. Bo słyszałem że do płyty głównej nie powinno się podłączać dużo wentylatorów itd. Dobra to chyba tyle. Dzięki. Temat można zamknąć.


(T Luk) #18

Przy dwóch standardowych wentylatorach nic się płycie nie stanie :slight_smile:


(Jakublamczyk) #19

Czyli dwa mistrale + regulator fanster i będzie cacy?


(T Luk) #20

Znaczy Fanster + taki rozgałęziacz + dwa Mistrala? Jeśli tak, to będzie ok. :slight_smile: