Kupno windowsa 8.1


(Olle121) #1

Siemka zamierzam kupić windowsa 8.1 tylko nie wiem z jakiej aukcji jest tego dużo a chciałbym jak najmniej zapłacić czy ta aukcja była by wiarygodna ? http://allegro.pl/microsoft-windows-8-1-pro-professional-pl-fv23-i5518754151.html


(Jusko) #2

Windows 8.1 Pro za 249zł? Emmm… mhm :slight_smile:


(Odyniec_Stary) #3

Nie kupuj kluczy Windows z allegro. Użycie takiego klucza nie jest zgodne z licencją. Czyli w istocie jesteś frajerem, który zapłacił za system, który legalny i tak nie jest.


(LonngerM) #4

Unikaj aukcji, które skupiają się na reklamowaniu samego systemu, a zdawkowo opisują co właściwie otrzymujesz.

 

By system był uznany za legalny potrzebujesz 2 z 3 rzeczy (przynajmniej tak było z poprzednimi systemami)

  • Naklejkę z kodem licencyjnym,

  • Oryginalny nośnik instalacyjny,

  • Dowód zakupu.

 

W podanej przez Ciebie aukcji widnieje wątły opis: “Wersja ESD.” - czyli zapewne zakupisz klucz produktu bez żadnego dodatkowego nośnika ani dowodu zakupu.


(Odyniec_Stary) #5

Nie chodzi o cenę, lecz pochodzenie takich kluczy. Są to w większości przypadków klucze z Dreamspark/Technet, których odsprzedaż w jakiejkolwiek formie jest niedozwolona.


(Jusko) #6

@Odyniec_Stary #5  - otóż to, po prostu nie chciałem wgłębiać się już w temat. Dobrze jednak, iż o tym wspominasz. Warto być czujnym - niestety wielu tej czujności nie zachowuje, nie zdając sobie sprawy, że klucze za ~60zł są zbyt tanie, że jest w tym haczyk, że to bezsensowne wyrzucenie pieniędzy.


(CrisPL) #7

Wiesz co niektórym zależy tylko na tym, żeby nie świeciło o nielegalności i nie trzeba było używać cracka, a czy w rzeczywistości jest oryginalny to już mało ważne.


(Jusko) #8

_ @CrisPL #7 _ - tylko pakując się w kabałę z lipnym kluczem, trzeba zadać sobie pytanie - po co w ogóle zaprzątać sobie głowę kupnem, warezowy soft będzie za darmo, a efekt ten sam (soft “na krzywo”).