Kupno windowsa XP na allegro

Jeśli umieszczam ten temat w złym dziale to przepraszam.

Chciałbym kupić windows XP PRO SP2, na allegro, ale czy to będzie dobre i legalne rozwiązanie ??

jak najbardziej, jesli to będzie legalny nowy nie instalowany nigdzie windows to jak najbardziej tak

Jeżeli NIE jest to wersja OEM :lol:

A niby czego nie jeżeli:

to jakie widzisz przeszkody w zakupie wersji OEM ??

Co masz np do tej aukcji :

http://www.allegro.pl/item138540908_mic … nalny.html

:? :? :?

Litości…

Akira a to XP pro nie może byc OEM? :lol:

Kupić możesz najwyżej SP1 bo poprawka SP2 jeszcze nie jest wprowadzona do kupnych Windowsów. Możesz ją później połączyć z Windowsem, opisów w necie jest masa. Na Allegro trzeba uważać, żeby nie kupić pirata.

Fakt mój błąd

to ciekawe ze ja jakis rok temu kupilem XP z SP2

Naprawdę ??

http://allegro.pl/item139111449_windows … nowka.html

NOooo ta ostatnia aukacja to musi być niezły cyrk:

“zgodnie z zasadami OEM sprzedaje system z komputerem FUJITSU-SIEMENS”

Windows z komputerem za te cene - buhahahaha. Już ja widzę co to za komputer…

Venger Sporo musi być tych komputerów, że taka cena :PPP

Ale wy jestescie durni… W rzeczywistości sprzedawca sprzedaje same Windowsy bez komputerów. Gdyby napisal, że sprzedaje same windowsy fujitsu-siemens, to usuneliby aukcje, gdyż bylaby nie zgodna z prawem, gdyz te windowsy mozna sprzedawal TYLKO z komputerami marki Fujitsu-Siemens.

Korzystanie z systemu OEM na innym komputerze jest nielegalne, równie dobrze (raczej niedobrze) jest mieć pirata…

NIe musisz nikogo obrażać.

To że tak sprzedaje można się domyślić. NIe jesteś tu jasnowidzem i czytaj ze zrozumieniem.

A kupno takiego systemu i używanie na zwykłym komputerze nie będzie legalne.

@Bodek jak widzisz i na allegro (a może zwłąszcza) trzeba uważać …

tak ja napisał rss - wszelkie te wersje OEM Windowsów FUJITSU-SIEMENS czy Dell są zgodne z licencją jeżeli używa ich się właśnie na komputerach FUJITSU-SIEMENS czy Dell. szkoda mi tych ludzi z allegro zrobionych w balona.

No chyba nie tak do końca o to chodzi.

Są zgodne z licencją ale na komputerach zakupionych z tym Windowsem.

Mam wątpliwości czy będzie to zgodne z licencją jeżeli ktoś zakupi taki system i zanistaluje na zupełnie innym komputerze Fujitsu czy Dell, na którego Fakturze zakupu nie widnieje ten system.