Kupno Windowsa

(JarekMk) #1

Ja 6 miesięcy skończy mi się wersja testowa Windowsa 2003 i czy wtedy opłacało będzie się kupić jeszcze Windowsa XP czy Już lepiej Viste ?

(Krzychuu) #2

Ja jakbym miał dobrego kompa to kupiłbym Vistę.

(JarekMk) #3

No ja ma chyba słabego na viste...

Athlon 2000+

512 MB RAM

GF 4 Ti 4200

(Krzychuu) #4

Dwurdzeniowy bym się przydał.

Więcej RAMu.

Nie mam pojęcia jaka. Ale jak byś miał kasę to polecam jakąś z obsługa DX 10.

(Shawn Michaels) #5

No nie wiem przecież ma wyjść Service pack 3 pod XP i odpowiednik DX 10

(JarekMk) #6

Wiesz co to kupie xp jednak... Po cholerę mi system który ma takie wymagania? A gdzie reszta programów...

(VersQ.) #7

A XP nie ma wymagań? :>

Ja bym osobiście wziął Vistę, ponieważ ma szereg usprawnień, poza tym jest wydajniejsza i ma bardziej przyjazny interfejs i inne bajery, które mogą się przydać do życia. A poza tym fajnie jest powiedzieć, że ma się Vistę xD

(Krzychuu) #8

A keidy dokładnie? Podaj jakąś strone gdzie to pisze.

(freedom) #9

szakal175 do czego dokładnie służy Ci komputer? wymień programy/gry, których używasz.

może lepszym wyborem była by któraś z dystrybucji Linuksa...

(Shawn Michaels) #10

Z tego co czytałem tutaj http://www.frazpc.pl/news/15823-Service ... a_XP_kiedy

to sercice pack ma wyjść w czerwcu 2007r

A tu o odpowiedniku DX 10 http://www.compu.pl/index.php?option=co ... &Itemid=59

(fiesta) #11

Argument zarąbisty wprost.

z ilu z nich skorzystasz ?

Chyba tylko na wydajniejszym sprzęcie.

Kolorowych jarmarków gratuluję

8)

(JarekMk) #12

Komputra używam tylko do netu słuchania muzyki oglądania filmów czasami żeby zagrać w q3 albo jakieś stare gry no i do logowania się zdalnie do systemu w pracy nic więcej :slight_smile:

(freedom) #13

szakal175 q3 działa pod Linuksem znakomicie (OpenGL). starsze gry dają się uruchomić zapewne przez wine, więc i to nie powinno być problemem.

jakaś łatwa dystrybucja (np. Ubuntu) i w drogę.

przecież masz tam normalnie Firefoxa/Operę, Thunderbirda, mnóstwo odtwarzaczy multimediów, itp. tak samo możesz sobie zagrać na wp w bilarda czy na kurniku w pana.

wszystko czego Ci trzeba.

po co wydawać 340zł, skoro możesz mieć wszystko za free? a jak wydasz 60zł na Cedegę, to pójdą Ci pod Linuksem nawet najnowsze tytuły, tu masz spis:http://transgaming.org/gamesdb/

potrzeba tylko dobrych chęci. a z tego co pamiętam, w vortalu znajdują się 2 prezentacje dotyczące właśnie Linuksa (przegląd środowisk graficznych, partycjonowanie i instalacja Ubuntu).

dla mnie wybór prosty.

pozdrawiam.

edit. zapomniałem o tym zdalnym logowaniu... no tu niestety może być problem.

(system) #14

W twoim wypadku, rzeczywiście lepszym wyborem wydaje się Linux, ale ja bym się jeszcze zastanowił nad XP HOME. Za 290zł już kupisz :wink:. Viste... No cuż na twój sprzęt to nie bardzo...

(JarekMk) #15

No właśnie... :confused:

Bo słuchajcie ja nie bardzo umiem z tym linuxem... :frowning:

(Kosior6) #16

Na tej fazie rozwoju na której stoi teraz linux spokojnie sobie poradzisz ;]

Niejktóre elementy sa łatwiejsze nawet niz w Windowsie. Nie zaczynaj od jakiejśc trudnej dystrybucji typu Slackware czy Gentooo , tylko Ubuntu lub SuSe. Ze swojej strony polecam Ubuntu 6.10 bardzo udany system. A jesli chcesz mieć wszytko bardzo "Windowsowo" to zainstaluj sobie ubuntu EMU (Ubuntu 6.06 Elokwentny EMU) Masz tam konfiguratory graficzne, odrazu aplikacja do zainstalowania neostrady, więkoszości programów. Jesli sprawnie obsługujesz Windows'a to poradzisz sobie i z Ubuntu ;] Naprawde warto chociaz spróbować. Ja sam obecnie nie mam, ale kiedy siostra napiszę magisterke to planuję migracje na linuxa ;]

(Szarex2 0) #17

Ja bym powiedział tak:

Jeśli chodzi o zakup Visty to bym się wstrzymał. Jest to system stosunkowo nowy tak naprawdę niewiele o nim można powiedzieć, mimo, że to Windows moze być problem z w miarę dobrym jego poznaniem, gdyż stron, forów poświęconych temu systemowi jest chyba stosunkowo mało. Chociaż jeśli lubisz bawić się w testera proszę bardzo - ktoś musi wreszcie przekopywać się przez Vistę. Na Twoim miejscu kupił bym Windows XP Home Edition, chyba że jednak skusisz się na Linuksa, Na początek dobry byłby np. Mandriva czy SUSE, lub UBUTU, a jeśli masz Neostradę to pewnie ucieszy Cię to, że Aurox, czy KateOS, mogą uprościć Ci jej instalację.

(JarekMk) #18

Naprawdę chciałem xubuntu ale zatrzymuje mi się na 90% i dalej stoi.. A niby taki fajny systemik :confused:

(freedom) #19

nawet więcej niż fajny :slight_smile:

tu parę screenów z mojego:

http://luk47.fotosik.pl/albumy/103281.html

(Wojtanos) #20

Jeśli fajny oznacza ładny, to rzeczywiście masz "fajny" system.

Ja kupiłem Windowsa i nie żałuje, bo człowiek tak od razu lepiej się czuje :mrgreen: