Kupowanie laptopa przez internet

Witam Was

Czy warto kupować laptopa przez internet czy niezbyt ?

Jeśli tak to jakie polecacie strony do takiego zakupu Nie chcę mieć później problemów z gwarancją, odesłania laptopa do serwisu itp itd.

Wybierz laptopa z gwarancją door to door. W zasadzie większość znanych firm. Musisz otrzymać ostemplowaną przez sprzedawce gwarancję i dowód zakupu.

Warto.

Kupowałem już trzy laptopy przez neta - nie było żadnych problem, ale do serwisu nie musiałem odsyłać. Ale tutaj dodam że laptopy zazwyczaj posiadają gwarancję door-to-door (poczytaj w necie co to :slight_smile: ) i kolejna sprawa - z gwarancją kierujesz się do producenta laptopa bezpośrednia nie do sklepu :slight_smile: . Warto kupować przez neta - zazwyczaj mam dużo większy wybór i niższe ceny niż w realnym sklepie. Co do sklepu pierwszego kupowałem chyba w bluemobility, ale z tego co widzę teraz mają tylko jedną markę, pozostałe dwa w x-kom. Ale ogólnie polecam się kierować stronami typu skapiec, znaleźć jedną z tańszych ofert, sprawdzić opinie sklepu i zamówić, zawsze tak robię.

Dokładnie tak, porównywarka cenowa i lecisz.

Ogólnie x-kom mogę polecić przede wszystkim ze względu na obsługę, w lipcu zwracałem tam zakupiony tablet (w ciągu 10 dni) wszystko poszło, szybko i sprawnie.

Sparzony akcją z tabletem wymieniłem laptopa na nowy model - kupiłem w najtańszym sklepie… oczywiście internetowym.

Czy jeśli w porównywarce na x-kom nie ma nic na temat gwarancji, to jej nie ma ?

Każdy nowy produkt sprzedawany w Polsce musi mieć gwarancje.

Nie musi, ale każdy produkt bez względu na gwarancję można przez 2 lata od zakupu reklamować z tytułu ustawy.

Każdy sprzedawany nowy produkt przez każdą firmę w Polsce jest objęty 2 letnią gwarancją lub dłuższą. Natomiast jeśli chodzi o zakup komputera przez internet, to jak najbardziej polecam. Przede wszystkim sprzęt jest dużo tańszy, niż w sklepach MediaMarkt itp.

Nie bardzo chce mi się dyskutować z botem, ale dla wyjaśnienia napiszę - bzdurą jest to że każdy sprzedawany produkt objęty jest przynajmniej 2-letnią gwarancją.

ja również w x-com kupowałem i nie mam powodów do narzekań. Przy czym kupiłem przez sieć, odebrałem osobiście, bo tak było mi wygodniej. Jeśli korzysta się z usług znanej marki, wie jaki model się kupuje (sprawdziło się opinie itd), to przecież nie ma znaczenia, czy kupimy przez sieć, czy osobiście

Ja bym nie kupowała rzeczy przez internet :stuck_out_tongue:

Ja najpierw muszę pomacać i sprawdzić czy mi się podoba :stuck_out_tongue:

Komputerowa_Panna dla nas facetów liczy się tylko wnętrze :smiley: . A tak na serio - często zobaczę w sklepie a później zamawiam przez internet, co prawda nie zawsze udaje się znaleźć dokładnie ten sam model, ale jeżeli chodzi o aspekty zewnętrzne to zazwyczaj jest przynajmniej kilka modeli z tą samą obudową, tak np. kupiłem swoją Toshibę A660, w RTV euro AGD był model A660-11M, dużo słabszy od mojej 16M, ale obudowa wszystko to samo :P, najlepsze było to że kosztował więcej niż moja 16M w necie :P.

Kupiłem mojego HP550 przez allegro w 2008 roku i działa do tej pory :slight_smile: Jednak wysyłka trwała aż 2 tygodnie, bowiem poczta polska gdzieś zapodziała po drodze przesyłkę :confused:

milik.sitek to już wina poczty :P, ja zamawiając tak duże i drogie rzeczy zawsze korzystam z kuriera :P, różnica w cenie przesyłki naprawdę nie jest duża :slight_smile: .

Z kurierami też się takie cuda zdarzają. Stwierdzi że pracuje w godzinach od X do Y, a ciebie wtedy akurat nie ma w domu i masz problem. Musisz się wybrać do ich magazynu, dokąd z reguły jest dalej niż na pocztę.

Kpc21 tego problem nie mam - jak zamawiam to u mnie zawsze jest ktoś w domu, ewentualnie sąsiedzi odbiorą :slight_smile: .

Ja już 3 laptopa kupuję przez internet i się nie skarżę na przesyłkę, ale raczej na firmy, które produkują sprzęt. Warto zawsze wcześniej dosięgnąć opinii z internetu o danym modelu laptopa. Pierwszy, ASUS, którego nikomu nie polecam. Firma ignorowała usterki i co do czego doszło, trzeba było kupić nowy sprzęt, bo tamten wygląda jak po 10 latach użytkowania, a fakt faktem był tylko 2. Nie jest to na pewno w całości moja wina, nie jadłem, nie piłem przy nim, zachowywałem szczególną ostrożność, a po kilku miesiącach obudowa się poniszczyła. Drugą sprawą jest to, że miesiąc od kupna już był w serwisie pogwarancyjnym. Musieli wymienić matrycę, a ze zwrotem przysłali mi kolejną usterkę. Komputer przy niskich temperaturach się zacinał sam z siebie. Na aktualne zakupy nie narzekam i mam nadzieję, że nie będę musiał.

Polecam kupić Lenovo, HP bądź Samsunga.

Kupiłem przez X-Kom i… błyskawiczna wysyłka !!

Generalnie sprzęt o wysokiej awaryjności możesz również kupić w sposób tradycyjny normalnie w sklepie. Na to już nie ma wpływy. Istotne jest tak jak koledzy mówią, aby przed zakupem zasięgnąć opinii w internecie na temat laptopa.

Zakupu przez internet mając swoje plusy - nie wychodzić z domu, masz większy wybór i co jest dość ważne masz możliwość w ciągu 14 dni zwrócić towar bez podania przyczyny.

warto czemu nie, ja kupuje sprzęt na allegro przeważnie i jeszcze nigdy się specjalnie nie przejechałem z tym