Kupowanie płatnych aplikacji w Androidzie

Cześć!

Zastanawiam się nad zakupem pierwszej płatnej aplikacji w moim telefonie z Androidem. Chciałbym kupić grę Need for Speed - jednak przed tym mam kilka pytań

  1. Jak wygląda płatność za tą grę - czy mogę płacić kartą, czy po prostu kasa jest pobierana z mojego konta w moim telefonie?

  2. Co w przypadku gdybym przywrócił telefon do ustawień fabrycznych - czy będę musiał od nowa kupić aplikację, czy będę mógł ją za darmo zainstalować ponownie?

  3. Co jeśli wymienię system na nowszy? Czy wtedy przysługuje mi jakieś prawo do ponownej instalacji tej aplikacji za darmo, czy muszę zapłacić za nią ponownie?

Z góry dzięki za odpowiedź!

  1. Płacisz kartą

2 i 3 możesz potem instalować ile razy chcesz.

Zakładam że masz konto na gmail.com i telefon skonfigurowany pod to konto.

  1. Płatność za zakupy w markecie realizuje się za pośrednictwem Google Checkout. Najwygodniej jest zalogować się z komputera na: https://checkout.google.com/ trzeba tam wprowadzić dane swojej karty. Tu masz więcej informacji: https://checkout.google.com/support/bin … topic=8954

2, 3. Zakupiona aplikacja przypisana będzie do twojego konta gmail, możesz ją zawsze zainstalować na urządzeniu z androidem skonfigurowanym pod to konto.

A co jeśli z tym kontem skonfigurowanych jest kilka urządzeń?

I jak wygląda sytuacja po przywróceniu systemu do stanu fabrycznego - czy wtedy płatne aplikacje instalują się automatycznie? Jeśli nie to co muszę zrobić, żeby pojawiły się znów na moim telefonie?

Co byś nie robił, aplikacje ZAWSZE są przypisane do twojego konta.

Z tego co wiem to możesz mieć te same aplikacje na kilku telefonach.

Żeby się aplikacje pojawiły znowu musisz odpalić aplikację o nazwie ‘Android Market’ i tam w zakładce ‘Moje aplikacje’ masz zawsze wszystkie kupione aplikacje. Nie płacisz po raz kolejny, tylko instalujesz.

Masz w Android Market utworzone konto ( konto powstaje przy pierwszym zalogowaniu do Marketu) i tam się znajduje wykaz aplikacji które kupiłeś. Obojętnie ile masz telefonów i ile razy stawiasz nowy system, możesz kupione aplikacje na te telefony wgrywać.

Możesz setki razy kasować i z powrotem wgrywać, możesz je wgrywać z poziomu zrobionego backupu w telefonie lub z Marketu gdzie widać przy każdej Twojej aplikacji napis-“kupione” lub “zainstalowane”, niekiedy Market się gubi bo nie czai z którego telefonu się logujesz ale zawsze na Twoim koncie będą dostępne aplikacje które kupiłeś.

Witam, a co w takim przypadku kiedy zmieniam konto gmail (zmiana nazwiska) ? Wtedy aplikacje kupione na poprzednie konto przepadają? Mozna zmienic przypisanie aplikacji do konta gmail?

Aplikacje są przypisane do konkretnego konta google i nie da się ich przenieść na inne, to się tyczy płatnych i bezpłatnych aplikacji. Jeśli nie skasujesz starego konta google to aplikacje pozostaną na nim przypisane.

Na przyszłość, nie podpinaj się pod cudze tematy.