Kupuję komputer, ale nie wiem którą płytkę główną wziąć

Witam.

Nadszedł do dawna upragniony moment, i wymianiam mojego blaszaka na nowy :slight_smile: Zestaw już sobie złożyłem, ale mam pare rozterek, ponieważ nie mogę się zdecydować. Na wstępie powiem, że mam około 2000zł, ale mogę zainwestować trochę więcej jeśli warto (o czym później). Oto zestaw jaki zrobiłem:

-Płyta Główna- Foxconn P35A-S

-Procek- C2D E4500

-RAM- PATRIOT DDR2 LLK DUAL 2x1GB 800MHz CL4

-Karta Graficzna- GF 8800GT 512 DDR3 Leadtek

-Zasilacz- Chieftec 450W

-HDD- Western Digital 250GB 7200rpm 16MB

I reszta mniej ważna, całość zamyka się w 1940zł. Ale zastanawiam się, czy nie zainwestować jeszcze 200zł, i wziąć Penryna E8200. Warto? I nie jestem jeszcze pewien czy brać płytkę Foxconna (niektórzy polecają mi Abita IP35), i czy kartę graficzną brać firmy Leadtek (może galaxy? albo jeszcze coś innego). Bardzo proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliowości, ale bardzo proszę popierać swoje sugestię jakimiś konkretami (mam pełno różnych opini kup to tamto, ale nie potwierdzonych konkretami ;/). Z góry thx za pomoc!

Z procków Intela najbardziej opłacalne wydają się być penryny i dual core. (czyli E8XXX i E2XXX)

Foxconn P35A-S -330zł

E8400 - 700zł // E8200 550zł

GoodRam Pro900 - 200zł

GF 8800GT 512Mb Galaxy Coolermaster Heat-pipe - 660zł

HDD WD2500AAKS - 170zl

Zasilacz Corsair VX 450W - 200zł

ten zestaw będzie najodpowiedniejszy… jak chcesz alternatwy to bierz:

Abit IP35-E

procek ok

mushkin xp2/ocz reaper/patriot llk/ocz platinum rev2 (kolejność losowa)

grafa nie ma sobie równych :wink:

tutaj tak samo jak za taką cenę…

tutaj tak samo ale możesz wziąść wersję 520W… podobno mniej żre prądu…

Tak to prawda… ale podałem tamtą gdyż myślę że także ma niezłą sprawność. Model CMPSU-520HXEU kosztuje niestety 280zł , ale jeżeli MaLuTeK , starczy Ci kasy to bierz go.

weźmie patrioty LLK i abita to pewnie mu nie braknie na tego corsaira :wink:

Ok, czyli zasiłka Corsair 520W, grafike Galaxy, RAMy GoodRAMa :wink: Ok, wielkie dzięki za pomoc :wink: Do tego muszę jeszcze dorzucić obudowę (ok. 130zł), ale myślę, że się zmieszczę w ok, 2200zł. Wielkie dzięki za porady, jeśli macie jeszcze jakieś to piszcie :stuck_out_tongue:

Dobra jest CoolerMaster Elite 330/331/332 dobry przepływ powietrza, możliwość zamontowania wentylatorów 120mm, porty USB i dwa wejścia na słuchawki i mikrofon na przednim panelu.

tylko CoolerMaster Elite 330/331/332 (wszystkie po ok. 125zł… bierz która ci się najbardziej podoba :stuck_out_tongue: )

weź pod uwagę Sharkoon Rebel 9 Eco, zasilacz wystarczy Amacrox/Modecom MC 400W

Ewentualnie możesz wziąć dysk WD 3200AAKS, najlepiej w nowej wersji z jednym talerzem.

Dokładne jego oznaczenie to WD3200AAKS-00 B3 A0

Scorpio ,

Jak sprawdzić czy dany dysk jest właśnie w tej wersji ? Chyba tylko looknąć przy zakupie? Spytać sprzedającego?

Czy jest on wydajniejszy, \cichszy od 2 talerzowego ? Czy są też jedno talerzowe 250gb ?

Trzeba spytać sprzedającego

On jest wydajniejszy i cichszy od 2 talerzowego

Z tego co wiem to WD 250GB AAKS jest tylko jedno talerzowy.

Właśnie co tak patrze to chyba nie :confused: Ale już sam nie wiem.