Kupuje telefon co ja bedzie niedzialal?

witam, mam zamiar kupic poza allegro telefon tylko że obawiam się że nie będzie działał sprzedający ma 160 komentarzy a telefon stan zewnętrzny jest dobry lecz co gdy mnie oszuka gdy kupuje poza allegro to co mogę zrobić? muszę poza bo nie mam konta na allegro a nie mogę założyć

Sprzedawanie poza allegro jest zabronione, więc zawsze możesz na niego donieść :slight_smile: Poproś kogoś o zakup telefonu. Tak będzie najlepiej.

W temacie powinno być “co jak nie będzie działał”

to jest ryzyk jak sie poza allegro kupuje

dlaczego zabronione? poprostu jakby bylo cos nie tak to żebym mógł coś zrobic

Przeczytaj regulamin allegro. Tam jest wszystko jasno napisane.

a czy oni muszą o czymś wiedzieć ??

ps weź ze sobą jakąś grupkę napakowanych kolegów co cię nie obrobi i sprawdź na miejscu (wejś ze sobą laptopa jakąś kartę pamięci itp)

powiedzcie mi tylko co mógłbym zrobić gdyby on mnie oszukał nie chce całego regulaminu czytać jak można krótko to proszę

Zaproponuj aby utworzył aukcje którą od razu wygrasz;) masz wszystko na papierze itp jakby co;)

Ciężko coś kupić jak nie ma się konta.

Zawsze możesz zachować emaile z rozmowy i potem się do nich odwoływać na policji. Zaproponuj mu wysyłkę za pobraniem, wtedy zapłacisz przy odbiorze paczki (jeśli boisz się przelać pieniądze na jego konto). Czemu twierdzisz, że Cię oszuka?

ok dzieki

No właśnie nie każdy koles to złodziej , idz z kolega umowcie sie wmiejscu publicznym centrum handlowe, na miejscu sprawdzasz telefon , btw jesli ktos ma na allegro 160 komentarzy i chociaz czesc z nich jest ze cos sprzedal to zazwyczaj sa uczciwi, pytanie jeszcze w jakiej cenie jest ten telefon bo dla mnie 300-500 zl bym sie zdecydowal ale juz przy 2500 nie :wink: ale to dlatego ze dla nie to jest sporo pieniedzy

hmm no kosztuje 350 niby nic ale pieniadze nie leżą na ziemi zawsze trzeba miec coś w razie problemów

Zawsze jest jakieś ryzyko z allegro, jak masz jakieś wątpliwości i obawy lepiej kupić w jakimś komisie.

tak i zaplacic 300 zł wiecej przynajmniej tak u mnie jest kabel do se 30 zł na allegro 2 zł … a telefony nie wspomne

Jesli nie masz konta to popros jakiegos znajomego ktory moze ma konto swoje. I wtedy z tym sprzedawca sie umowcie (tak jak juz to bylo wczesniej powiedziane) zeby otworzyl nowa aukcję i wtedy kupisz telefon. Jesli w takim przypadku z telefonem bedzie cos nie tak, wszystko masz udokumentowane na allegro - mozesz żądać zwrotu pieniędzy lub wymiany produktu na sprawny. Jesli przez allegro nie uda ci się rozwiązać problemu bedziesz musial pojsc na policję.