Kurczak jak w KFC

Na ok. 3 osoby:

2 piersi z kurczaka

marynata ognista “Kamis” lub jakaś inna pikantna

mąka+ bułka tarta

2 jajka

płatki kukurydziane

chili

olej

Przepis:

  1. Piersi z kurczaka umyć, wyciąć co niepotrzebne-kości, tłuszcz :stuck_out_tongue: i pokroić na kawałeczki. Obtoczyć je dokładnie w marynacie, włożyć do miseczki, wlać do niej resztę marynaty, przykryć i wstawić na ok. 12 h do lodówki [można szybciej wyjąć, ale im dłużej tym lepiej ‘przegryzione’]

  2. Przygotować składniki do panierki- rozdrobnić płatki kukurydziane i wymieszać mąkę z bułką tartą- tak, żeby było więcej bułki niż mąki- na oko :wink: Wszystko na osobnych talerzach- na jednym płatki a na drugim bułka z mąką. A na trzeim talerzyku rozbić jajka i wymieszać białko z żółtkiem widelcem+dodać chilli lub ostrą paprykę- wg. uznania. Włączyć olej- w garnku lub we frytkownicy- co kto ma :stuck_out_tongue:

  3. Wyjąć z lodówki mięso i przesmażyć je na patelni z olejem, odczekać aż chwilkę przestygnie.

  4. Panierowanie- najpierw w jajku, później w bułce z mąką, znów w jajku i w płatkach, i odłożyć na talerz.

  5. Gdy olej będzie już dobrze rozgrzany wkładamy powoli kawałki kurczaka do niego- nie wszystkie naraz [najlepiej podzielić całość na kilka części do smażenia]. Wyjąć po około 3-5 minutach.

Czasem można też kupić już gotowe płynne marynaty- swojego czasu kupowałam taką fajną w saszetce w Kauflandzie, ale dosypywałam jeszcze do niej chilli, bo trochę słaba była :wink: No ale co kto lubi- ja lubię na ostro :smiley: + do tego frytki i jakiś pikantny sosik :smiley:

Myślę, że powinna Ci moja wersja smakować :slight_smile: Dziewczyny u mnie na forum szaleją za tym :smiley: No i moje kochanie też :smiley:

Hehe, dzięki, na pewno nie omieszkam spróbować.

powiem wam, że zaczynam coraz bardziej wierzyć w różne wygrane w konkursach, bo w zeszłym tygodniu mój kumpel zgarnął właśnie zaproszenie do KFC na darmową wyżerkę - w tym konkursie z BSmartami. jednak pozytywne przypadki też chodzą po ludziach :painting: