Kurs Bitcoin a ceny kart graficznych

BTC spadł prawie o połowę w miesiąc i leci dalej w dół

Jak myślicie, co zrobią kopacze?

  1. Będą kopać dalej bo BTC wzrośnie i trzeba zarobić na wzroście
  2. Bitcoin się kończy, karty graficzne z koparek będą wyprzedawane, ceny nowych spadną

BTC raczej nie kopią na kartach graficznych, choć jego kurs jest pewnie ściśle powiązany z innymi tego typu walutami.

Mówisz, że kopanie na konsumenckich grafikach to już przeżytek? To ja coś przespałem :wink: W sumie fakt, są te dedykowane sprzęty do kopania.

Cały kurs Bitcoina to spekulacja więc trudno coś przewidzieć. Jeżeli w mediach pojawi się informacja typu Bill Gates skupuje krypto waluty to pójdzie w góre jak Iran zakazuje kopania kryptowalut to pójdzie w dół itp.

Ale powiedziałbym, że spadnie jako, że zbliżają się wakacje, więc ludzie będą chcieli upłynnić część aby sobie gdzieś pojechać.

Kurs BTC już od dawna żyje swoim życiem. Na kartach graficznych kopie się inne waluty takie jak ETH. Jednakże spadek kursu BTC ciągnie w dół wszystkie pozostałe. Jednakże wydaje mi się, że nadal na RTX’ach kopanie jest megaopłacalne i szybko to się nie zmieni.

Masz na wykresie jak kursy poszybowały gwałtownie w epoce covid.
Ludzie siedząc w domach zaczęli kombinować jak zarobić/dorobić.
I jak wspomniał @aesereht też wakacje, może wróci wszystko do normy.

Na kartach kopie się inne waluty, ale i tak zwykle wszystko potem zamienia na BTC, bo jest najlepiej wymienialny.

Moim zdaniem hashrate bitcoina zarówno spada, jak i rośnie, a patrząc globalnie cena bitcoina porusza się parabolicznie i liczymy na szybki wzrost, dlatego górnicy nie powinni przestawać kopać. Tylko moja opinia.