Kurs c++/java dla totalnych matołów?

Hmm nie wiem czy dobry dział ale myślę, że tutaj będzie najlepiej pasował. Czy ktoś mógłby mi podać źródełko do jakiegoś kursu c++ bądź javy ale dla totalnych matołów, tłuków itp itd. Wstyd się przyznać ale z tego co kiedyś liznąłem nic nie pamiętam a patrząc na wymagania pracodawców włosy siwieją więc pora się w końcu nauczyć tego i owego.

skoro pracodawców to poważna sprawa,

kup sobie jakąś niezłą “cegłę” (Thinking in Java (lub C++)), zamknij sie w pokoju i pożeraj :slight_smile:

absolutnie nie serie Thinking in !

kolega zaznaczyl, ze kurs ma byc dla totalnych kretynow, wiec Thinking in odpadaja juz chyba po samej nazwie.

bardzo lopatologicznie i od kompletnych podstaw rozpoczyna kurs jerzy grebosz w swojej symfonii. to polecam.

co do javy to nie programuje, ale C# jest dobrze pisany w ksiazkach a. troelsena.

Sprawdź również kursy na stronie:

http://www.gamedev.pl/tutorials.php?x=category&id=18

Dużo przykładów i tematy omawiane po kolei.

Jeżeli chodzi o C# to rownież polecilbym książkę "Język C# 2008 i platforma .NET 3.5 " wydawnictwa Mikom (obecnie PWN).

Jedyny mankament, ale istotny, to bardzo wysoka cena (bo książka bardzo gbruba).

Książki Grębosza są okropne… Żałuję zainwestowanych pieniędzy, strasznie owija w bawełnę i pisze w niezbyt jasny sposób, na ponad 1000 stronach Symfonii C++ Standard zawarte jest moim zdaniem niezbyt wiele informacji.

Co do Javy, mogę polecić tutoriale SUN’a, są co prawda po angielsku, ale moim zdaniem to świetne miejsce żeby zacząć.

Java:

http://www.eclipse.org/resources/?category=Getting%20Started

Polecam!

Masz rację, bo wszystko jest powtórzone 4 razy, żeby początkujący zapamiętał :slight_smile:

Prostym językiem dla początkujących pisane są książki z serii “Head First”, jest wśród nich i podręcznik do Javy.

Jakich pracodawców? Znajomość języka jest wymagana od programistów. Jeśli ktoś chce nim być, to znaczy, że język już zna. Chcesz z siebie robić programistę na szybko? To raczej niewykonalne.

nie tylko programistów to byle jakiej roboty dla informatyka wymagają znajomości c++, javy, itp itd. A poza tym chce się nauczyć też dla siebie. Grębosza mam ale jakoś nic z tego nie potrafię zapamiętać czy też wyćwiczyć. Sprawdź sobie pierwsze lepsze ogłoszenia w internecie odnośnie informatyki to zobaczysz o czym mówię.

Nie zauważyłem ogłoszeń, w których wymagano by od administratorów, grafików, projektantów CAD, itp. znajomości programowania w Javie czy C++. Dla administratorów widziałem oferty z jakimiś językami skryptowymi czy powłokami ale tylko tyle. No, ale może nie mam racji.

Tyle tylko, że jeśli np. admin ma programować, to już nie jest adminem :slight_smile:

Podrzucić Ci trochę takich ofert dla elektroników?:>

Nie zauważyłeś ? To marnie szukasz. Adobe flash korzysta z action script (czy jak to się tam zwie), a to już jest po części (jak nie w całości) programowanie. W grafice 3D czasami trzeba sobie napisać wtyczki do renderingu. W CAD’dzie także trzeba trochę się znać na kodzie bo nieraz nie zrobimy wszystkiego za pomocą zwykłych narzędzi. Co do administratora to nie wiem :slight_smile:

Czy ktoś z was może mi polecić dobry program do c++ zależy mi na tym żeby jak najdokładniej pokazywał gdzie są byki i jakie bo mi jakoś informacja w stylu |11 linia coś tam nie gra| nie wystarcza. Fajnie by było gdyby kończył albo próbował kończyć kod bądź części kodu.

Nie jestem programistą C++, ale z tego co słyszałem od znajomych piszących w C++ i o czym czytałem, to chyba najlepszy do pisania w trybie konsolowym Windows jest Code Blocks (identycznie wyglada wersja dla Linuxa, do pobrania na dobre programy.pl, ja sobie zainstalowałem i podoba mi się, jest bardzo łatwy w obsłudze i nie ma tych błedów co Dev++), a w trybie okienkowym Windows liderem jest Visual C++ 2008 Express Edition firmy Microsoft.

To akurat nie dziwi, zważywszy na fakt, że elektronik to wyższa forma życia i musi się znać na wszystkim.

(Inna rzecz, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do … :P)

Nie szukam, ja mam już dobrą pracę :slight_smile: Ale gdy szukałem i czasem trafiałem na ofertę pracy dla nie-programisty, to nie rzuciły mi się w oczy takie, w których by programowania wymagano. Ale wierzę Ci.

Każde porządniejsze IDE wyświetla numer linijki i kod błędu. Tylko, że w C++ ta informacja w wielu przypadkach będzie znaczyła całkiem co innego.

Autouzupełnianie w C++ nigdy chyba nie będzie fajne.

Jest wspomniane już Code Blocks, jest Visual C++ Express Edition, jest NetBeans. Wszystko ma swoje zady i walety, więc najlepiej zainstaluj każdy, pobaw się i wybierz sam :slight_smile:

W zasadzie wszystko, co nie jest Dev-Cpp nadaje się do używania.