Kurs dla początkujących

Szukam jakiegoś kursu o programowaniu dla początkujączych. Jest takie coś ??

I mam jeszcze pare pytań

-Długo trzeba się uczyć żeby zaprogramować taką prostą gierkę??

-Jak długo się robi prostą gierkę??

-W czym robić prostą gierkę ( chodzi mi o program )

Za odpowiedzi na temat dziękuje

zależy jaki będziesz miał zapał i czy solidnie podejdziesz do sprawy :stuck_out_tongue:

Na początku chciał bym taką małą gierkę tylko żeby sprawdzić jak to jest

1-2 miesiące na podstawy języka. Po takim czasie nauki można zrobić kółko i krzyżyk w trybie tekstowym :wink: A co do bibliotek graficznych to zależy, wiadomo, że gdybyś chciał zrobić grę w OpenGL od podstaw to trochę czasu by to zajęło - jednak wg mnie nie jest to praca dla początkującego. Zaczyna się od prostych rzeczy, podstaw języka - a nie od gierek. Później to już tylko kwestia nauki obsługi bibliotek, czyli czytanie dokumentacji i książek.

Pioter233 : możesz zdefiniować co to prosta gierka? Kółko i krzyżyk, tetris czy pong to gry które można _napisać_ w kilka godzin jeśli programujesz od kilku lat, lub w kilka dni, jeśli programujesz od kilku tygodni. Cokolwiek bardziej skomplikowanego można napisać w kilka tygodni do miesięcy jeśli programujesz od kilku lat i jest poza zasięgiem osoby programującej mniej niż (dajmy na to) rok. Tak więc wszystko zależy od tego co uważasz za prostą gierkę. :roll:

Był kurs dla początkujących w Ekspercie plus 1/2005 gdzie za pomocą C# można zrobić prostą grę memory.