Kurs Html jak i co?


(Joki25) #1

Witam, muszę się nauczyć języka html, i chciałbym abyście powiedzieli mi które ze stron umożliwiających kurs html jest waszym zdaniem najlepsza, którą polecacie? Mam jeszcze jedno pytanie ile mniej więcej trzeba uczyć się tego języka załóżmy ze mam na to 2-3 godziny dziennie.

Z góry dziękuje :smiley: :smiley: :smiley:


(Kamil2993) #2

http://www.kurshtml.boo.pl/


(Drobok) #3

Po pierwszej godzinie załapiesz ocb. Ogólnie jak pomyślisz wszystko zrobisz na zasadzie ctrl +c / v xD


(Sucat) #4

chodzi właśnie o to, żeby nie działać na zasadzie CTRL + C/V :slight_smile: osobiście jednak polecam Ci bardziej książkę Steven M. Shafer - HTML, XHTML i CSS. Dla początkujących idealna. I taka moja mała osobista rada: jak zaczynasz dopiero swoją przygodę, to startuj od razu z XHTML Strict :slight_smile: Będzie Ci dużo łatwiej:) Nie ucz się starego HTML'a, bo się po prostu gdzieś zgubisz:) a książka, którą Ci podałem bardzo ładnie wszystko wyjaśnia. Poza tym pisanie kodu z książką, a z przeglądarką... dwie różne bajki:) no... chyba, że masz dwa monitory :smiley: mimo wszystko ja osobiście jestem za książkami, a kurshtml.boo.pl jest wyśmienitym dodatkiem.


(Joki25) #5

no z ctrl i c/v to nie chce chce się nauczyć tego języka a nie kopiować i wklejać.

Dzięki za pomoc, jakbym coś jeszcze nie wiedział to będę pytał.

-- Dodane 03.11.2010 (Śr) 16:57 --

a nie wiecie czy można by było gdzieś w necie znaleźć ta książkę na przykład w notatniku ?

?


(Rudedude Pl) #6

Polecam http://kurs.browsehappy.pl/ od razu ucząc się XHTML zapoznaj się z CSS. I co ważne pisz strony używając div'ów zamiast starych trików opartych na tabelach.


(Bielu000) #7

Ja polecam www.viedokurs.pl tyle że niestety tam za videokurs będziesz musiał zapłacić ale kurs jest warty swojej ceny. Ja z nich korzystam i są naprawdę wyśmienite.


(Xbialyx5) #8

Tam jest błąd, link nie działa. Powinno być www.videokurs.pl


(Joki25) #9

no wideo kurs tez by mnie interesował no lae jeżeli byłby za free :smiley:


(Kpc21) #10

http://webmaster.helion.pl - ma taką przewagę nad kurshtml.boo.pl, że od razu uczy tworzyć strony zgodne ze standardami. Pomimo że sam kurs jest chyba starszy.


(Groldominika) #11

chciała bym odświeżyć nie co wątek. Szukam książki dobrej do nauki css. Książki czytanie na ekranie mnie męczy nie ma jak papier. Na stronie Helion znalazłam pełno pozycji zarówno starsze jak i nowe. Nie chce kupować kilku książek dla tego proszę o poradę jaką jedną wybrać a bardzo dobrą i wyczerpująca.