Kurs Oracle SQL - prośba o opinię

Cześć
Jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem napisania czegoś w rodzaju kursu/blogu o programowaniu w SQL, PL/SQL i bazie Oracle. Bardziej zaawansowanego niż większość kursów gdzie nauka zaczyna się na SELECT i kończy na JOIN.
Napisałem już kilka kursów oraz listę tego o czym będę pisał w najbliższym czasie.
Lista kursów: Kurs Oracle SQL
Strona główna: https://oracledev.pl/

Dajcie proszę znać o czym warto jeszcze napisać oraz co ewentualnie poprawić w już napisanych kursach żeby lepiej się czytało i wnosiło więcej wartości.

3 polubienia

Cześć.
Od ostatniego wpisu tutaj na forum minęło kilka miesięcy. W ramach prac nad swoimi kursami SQL dla średniozaawansowanych oraz zagadnieniami optymalizacyjnymi zaczynam pisać kurs dla osób które nie znają SQL. W pierwszym wpisie opiszę jak w ogóle zainstalować bazę Oracle lokalnie aby mieć skonfigurowane środowisko do ćwiczeń z SQL.
Kolejnym kursem będzie opis diagramów oraz postaci normalnych. Po tych kursach będę zacznę pisać o podstawach SQL, INSERTY, SELECT, MAX, WHERE, ORDER BY, GROUP BY, SUM etc… O czym warto jeszcze napisać kurs z tematyki SQL oraz podstaw baz danych?

Z ciekawości przejrzę co tam napisałeś…

Od września mocno rozbudowałem kurs. Aktualnie kurs składa się z 2 głównych części:

  1. Średnio zaawansowanym SQL, działaniu bazy Oracle i optymalizacji zapytań pod linkiem: Kurs Oracle SQL – na dziś 18 wpisów o indexach, joinach, rolach i kilku innych tamatach.
  2. Kurs o podstawach baz danych i SQL pod linkiem: Kurs SQL – tu piszę od niedawna jednak sekcja ta najszybciej się rozwija, aktualnie 5 wpisów. Kurs dla osób które nigdy nie napisały linijki w SQL a chcą poznać bazy danych.

Daj znać, co ciekawego znalazłeś :slight_smile: