Kurs PHP w wersji 5


(Phight3r) #1

Przeglądając strony w Google w poszukiwaniu kursu php, najwięcej jest kursów opartych o starsze wersje 4. Zna może ktoś kurs PHP5?


(Dziara667645121) #2

Ja znam:P Zobacz tu: http://www.ks-ekspert.pl/artykuly/tworzenie-stron-www/php.aspx Może nie jest to jakiś super ekstra kurs, ale może ci wystarczy.

A poza tym wpisujesz w Google kurs php5 i szukasz. Coś przydatnego na pewno znajdziesz.


(Luknet83) #3

Jeżeli jesteś początkujący spokojnie możesz zaczynać od kursów opartych na PHP 4. Na początku naucz się programowania strukturalnego w PHP które nie różni się praktycznie niczym w tych dwóch wersjach PHP (kilka funkcji się zmieniło, kilka zostało usuniętych kilka dodanych ale ogólne założenia pozostają takie same). Jak opanujesz podstawy programowania strukturalnego wtedy możesz się zainteresować programowaniem obiektowym które to dopiero pokazuje różnice między tymi wersjami PHP. Poza tym większość kursów jakie znajdziesz w internecie opisuje podstawy czyli wspomniane przeze mnie programowanie strukturalne.

@Dziara wspomniany przez ciebie kurs równie dobrze mógł by być nazwany kursem PHP 4 czy nawet PHP 3, jedynie zawarty w ostatniej części opis klas rozszerzonych jest nowości z PHP 5