Kurs pisania CMS

Zna ktoś jakiś kurs pisania CMS-ów? Szukałem na google ale nic nie znalazłem. Chodzi rzecz jasna o samą teorię pisania, najle3piej po polsku :oops: :smiley: .

Będę wdzięczny za każdą informację.

Bez znajomości PHP, baz danych MySQL oraz chyba CSS-a i HTML-a to CMS-a raczej nie napiszesz. :? CMS-y są dynamiczne, którymi można zarządzać poprzez zawarty w nich panel admina. Więc chyba najlepiej naucz się HTML-a i CSSa (to podstawa) oraz PHP, baz danych MySQL. I wtedy powinienneś dać radę napisać własny CMS.

Kursy tych języków znajdziesz na google. Ale słyszałem, że PHP i MySQL to najlepiej uczyć się z książek…

To wszystko mam już opanowane (mniej więcej w stopniu średniozaawansowanym :smiley: ). Chodzi mi tylko o trochę teorii - co, z czym i jak :mrgreen: . Zwykłe strony w PHP to w tej cdhwili dla mnie nie problem :smiley: , ale nie wiem jak się zabrać do pi9sania CMS-a.

Wiesz gdybys mial PHP na takim poziomie to problem skonstruowania cms bylby niczym :wink: bo praktycznie to nie jest problem ;] musialbys sobie zadac pytanie w jaki sposob chcesz pisac tego cms ;] strukturalnie czy obiektowo :slight_smile: wydaje mi sie ze na obiektowe programowanie za wczesnie troche wiec bez problemu to strukturalnie to powinienes napisac ;] zainteresuj sie smarty zeby elegancko odzdzielic logike od wygladu :wink: a jesli jestes sredniozaawansowany to juz sam powinienes pomyslec co i jak :wink: na poczatekk sproboj zrobic prosty system newsow oparty na bazie danych :wink: dorob do tego elegancki system uwierzytelniania z poziomami uprawnien i zobaczysz ze cms to prosta rzecz :wink: i wtedy zacznij czytac o obiektowym php i poznasz nowe mozliwosci ktore daja mase bajerow ;d

cms’a budujesz jak normalną stronę www, tyle że opierasz go o własne skrypty i wszystko podpinasz pod jedną bazę danych, najlepiej tak, by zachodziły w niej relacje i to wszystko 8)

przy robieniu każdej stronki (także cms) obowiązkowa jest znajomość takich jęzków jak - html, css, javascript, php (mysql) lub asp.

ps. gdybyś było średnio zaawansowanym webmasterem to wątpie że byś zadawał tak oczywiste pytanie :stuck_out_tongue:

lol ;p a umiesz zrobic stabilnego cms ktory nie jest oparty na relacjach ? :smiley:

umiałbym, ale w ASP, no i byłby o wiele słabszy od cms’a opartego na relacjach