Kurs Prawa Jazdy - znaki pierwszeństwa

Na kursie dostałem polecenie od instruktora, aby nauczyć się wszystkich znaków mówiących o pierwszeństwie przejazdu - tylko że nie wiem które to są (wszędzie jest podział na znaki informacyjne, nakazu, itd.). Jeśli ktoś może wymienić wszystkie znaki pierwszeństwa to proszę o pomoc.

Aha i jeszcze jedno pytanie: Wszystko co wiadomo o drodze jednokierunkowej??

Proszę o pomoc!!

:lol:

Rozumiesz pojęcie, mam nadzieję, pierwszeństwa przejazdu ??

Jeśli tak, to reszta jest bajka - mam na myśli identyfikację znaków.

p.s.

Pierwszeństwo przejazdu dla kogo ??

Dal Ciebie czy dla innych uczestników ruchu drogowego ??

Te znaki również mówią o pierwszeństwie przejazdu

a7_%20i%20_stop.jpg

w tej sytuacji Ty ustępujesz pierwszeństwa

a w tej

a6a.jpg

Pojęcie znam, ale znalezienie 16 znaków (coś takiego wspomniał instruktor) sprawia mi niebagatelne problemy.

Widze masz zamiar posiadac prawo jazdy tzn umiec jezdzic w ruchu ulicznym czy dostac ten kawałek plastiku?

oczywiscie zadanie jakie Ci powierzył instruktor jest wazne i ci pomoze osiagnac cel.Tylko pamietaj nie traktuj kursu jak nudnego zadania domowego które wystarczy odbebnic byle jak. To lekcja która ci sie przyda na cale zycie (a co z niej wyniesiez moze decydowac o zyciu twoim i innych) wiec radze podejsc troche inaczej do tego kursu.

ps zycze powodzenia na egzaminie

Podchodzę do tego poważnie, ale chcący się czegoś nauczyć muszę widzieć czego się mam uczyć. Wiesz nie mam zamiaru wypisać na kartce tych znaków i je zdać - tylko chce się o nich czegoś nauczyć. Tylko że to pogłębianie wiedzy ułatwi mi to iż będę wiedział czego mam się nauczyć.

przepraszam jesli cie urazilem ale to pytanie tak zabrzmialo.

to bardzo dobrze

Umiejetnosc prowadzenia samochodu czy znanie przepisów ruchu drogowego to nie sucha teoria jak prawie zawsze najwazniejsze jest logiczne myslenie

czyli tak jak wspominal Monczkin

znak mówiący o pierwszeństwie przejazdu to taki który mówi który z 2 lub wiecej pojazdów ma jechac pierwszy, drugi , itd (mysle ze ich jest wiecej niz 16 ale niechce mi sie tego sprawdzac :stuck_out_tongue:

Skoro płacisz mu za to żeby Ciebie uczył, to można przecież i jego zapytać o jakie znaki mu chodzi :wink:

Ja się doliczyłem 17.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Znak_drogowy

Dochodzą do tego nie tylko znaki, ale i np. “lewoskręt” :]

Oczywiście nie ma na to znaku, ale bedziesz sie uczył co i jak :slight_smile:

Pytanie - czy tylko znaki pionowe czy znaki poziome również ??

Lepiej zeby nauczuc sie zadużo, to oszczedzisz sobie kilku “K…(piiii)” z innego samochodu jak mu zajedziesz droge, i nieważne czy masz L na dachu ;>

A możesz mi powiedzieć które to są według Ciebie?/

Nie mogę bo Twoja nauka polega na samodzielnym odnalezieniu tych znaków.

Ja też - w grupie A-…

Do tego

  • B20, B31

  • D1. D2, D5, D40, D41, D46, D47, D48

To są tylko znaki pionowe

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Mam nadzieje że to są wszystkie o które chodzi instruktorowi.