Kurs programowania od podstaw

jak w temacie. poszukuje jakiegoś kursu

Jeszcze wypadałoby język podać :stuck_out_tongue:

no np. pascal, słyszałem ze jeden z łatwiejszych. no chyba że są łatwiejsze :stuck_out_tongue:

Łatwy, ale bezużyteczny. Dziś króluje C++ i C#, jednak ten drugi jest przez wielu uważany za profanację programowania, bo sporo rzeczy jest w nim po prostu gotowe, a programy napisane w nim wymagają zainstalowanego w systemie .NET Framework’a. Ja się jednak z tą opinią nie zgadzam, bo uważam, że pisanie w nim jest naprawdę intuicyjne.

Ten jest dość konkretny.

a c++ jest łatwiejsze do pojęcia czy ten pascal?

TO chcesz programować żeby się pouczyć programowania dla siebie czy już pod konkretne cele? Popatrz na Heliona, ma ciekawe pozycje.

Jako osoba, która pierw uczyła się pascala powiem, że było warto jednak potem się wszystko miesza i zapominasz pierwotny język. W c masz bardziej zagmatwaną składnię. Na twoim miejscu nauczyłbym się c/c#/c++.

Ja polecam C i http://helion.pl/ksiazki/jezyk_c_szkola … jcszpr.htm – wg mnie podstawa dla programisty.

Zagmatwaną? To chyba znaczy trudniejszą do nauczenia?

No niestety, wszystko sprowadza się do wykucia funkcji. A to pascal ma ich mniej.

Chciałbym pouczyć się programowania przede wszystkim dla siebie.

Dodane 11.12.2010 (So) 21:39

Czyli polecasz c++? Dasz jakiś link do darmowego kursu dla początkujących?

I tu raczej odpadam ze względu na to, że preferuję lektury szkolne takie jak “od zera do gier kodera”, czy też “symfonia c++”.

Jak najbardziej polecam c++, najlepiej mieć jedną specjalność bo kując następną zapominasz poprzednią na zmianę z myleniem języków ;] , pascala również możesz się nauczyć może jest mniej używany, ale na pewno łatwiejszy do nauczenia. Jak by się już upierać to również vb jest łatwy jednak w nim się już raczej nie programuje ;]

No to jaką tą lekturkę polecasz? :stuck_out_tongue: Tylko nie za 200zł :slight_smile:

Jeszcze zostają darmowe kursy C/C++ i Pascala w internecie,Pascal jest językiem do zastosowań dydaktycznych,to od niego zaczyna się naukę programowania,C i C++ są językami profesionalnymi,to w nich napisane są programy,których używasz,to co jest bliżej maszyny,np. sterowniki pisze się w C z domieszką assemblera jeśli trzeba,to co wymaga podejścia obiektowego,okienka,pisane jest w C++