Kurs programowania od podstaw

(C3rsh) #1

jak w temacie. poszukuje jakiegoś kursu

(Drobok) #2

Jeszcze wypadałoby język podać :stuck_out_tongue:

(C3rsh) #3

no np. pascal, słyszałem ze jeden z łatwiejszych. no chyba że są łatwiejsze :stuck_out_tongue:

(kamil_w) #4

Łatwy, ale bezużyteczny. Dziś króluje C++ i C#, jednak ten drugi jest przez wielu uważany za profanację programowania, bo sporo rzeczy jest w nim po prostu gotowe, a programy napisane w nim wymagają zainstalowanego w systemie .NET Framework'a. Ja się jednak z tą opinią nie zgadzam, bo uważam, że pisanie w nim jest naprawdę intuicyjne.

(Drobok) #5

Ten jest dość konkretny.

(C3rsh) #6

a c++ jest łatwiejsze do pojęcia czy ten pascal?

(ra-v) #7

TO chcesz programować żeby się pouczyć programowania dla siebie czy już pod konkretne cele? Popatrz na Heliona, ma ciekawe pozycje.

(Drobok) #8

Jako osoba, która pierw uczyła się pascala powiem, że było warto jednak potem się wszystko miesza i zapominasz pierwotny język. W c masz bardziej zagmatwaną składnię. Na twoim miejscu nauczyłbym się c/c#/c++.

(Sawyer47) #9

Ja polecam C i http://helion.pl/ksiazki/jezyk_c_szkola ... jcszpr.htm – wg mnie podstawa dla programisty.

(C3rsh) #10

Zagmatwaną? To chyba znaczy trudniejszą do nauczenia?

(Drobok) #11

No niestety, wszystko sprowadza się do wykucia funkcji. A to pascal ma ich mniej.

(C3rsh) #12

Chciałbym pouczyć się programowania przede wszystkim dla siebie.

-- Dodane 11.12.2010 (So) 21:39 --

Czyli polecasz c++? Dasz jakiś link do darmowego kursu dla początkujących?

(Drobok) #13

I tu raczej odpadam ze względu na to, że preferuję lektury szkolne takie jak "od zera do gier kodera", czy też "symfonia c++".

Jak najbardziej polecam c++, najlepiej mieć jedną specjalność bo kując następną zapominasz poprzednią na zmianę z myleniem języków ;] , pascala również możesz się nauczyć może jest mniej używany, ale na pewno łatwiejszy do nauczenia. Jak by się już upierać to również vb jest łatwy jednak w nim się już raczej nie programuje ;]

(C3rsh) #14

No to jaką tą lekturkę polecasz? :stuck_out_tongue: Tylko nie za 200zł :slight_smile:

(Johny) #15

Jeszcze zostają darmowe kursy C/C++ i Pascala w internecie,Pascal jest językiem do zastosowań dydaktycznych,to od niego zaczyna się naukę programowania,C i C++ są językami profesionalnymi,to w nich napisane są programy,których używasz,to co jest bliżej maszyny,np. sterowniki pisze się w C z domieszką assemblera jeśli trzeba,to co wymaga podejścia obiektowego,okienka,pisane jest w C++