Kurs tworzenia stron internetowych - Jak powinien wyglądać

(Zrbiiwm) #1

Jak powinien wyglądać program szkolenia pt. "Tworzenie stron internetowych". Szkolenie planujemy (Stowarzyszenie na wsi) zrealizować dla młodzieży w wieku 13-19 lat (mam nadzieje, że w tym temacie różnica w wieku uczestników nie jest problemem). Istnieje możliwość dofinansowania takiego projektu tylko trzeba przedstawić jakiś sensowny program. Sam niestety nie znam tematu i nic nie wymyślę - Dlatego proszę o pomoc. Projekt realizowalibyśmy 07-08.2007. Czyli mamy 2 miesiące. Myślałem zorganizować 8-12 spotkań po 4 godziny.

Bardzo bym prosił o wypunktowanie w jakiej kolejności i czego ich warto nauczyć.

(mktos) #2

Warto uczyć ich nowoczesnego XHTML + CSS, a nie takiego czegoś, co wiele kursów uczy. Warto uczyć, że różne przeglądarki różnie mogą kod interpretować, a tworzenie pod jedną, zwłaszcza IE, to zła praktyka.

(Zrbiiwm) #3

Czyli mamy takie pkt.

* Języki programowania stron internetowych

* "moja strona" w różnych przeglądarkach stron www. Różne sposoby wyświetlania.

Co dalej??

(Marcinch7) #4

PHP :stuck_out_tongue:

(Asterisk) #5

Tu sobie ustalajcie

(Azpr) #6

Nierozumiem, planujesz zrobienie takiego kursu a Ty nie wiesz co to tak właściwie jest? 8)

(Zrbiiwm) #7

Jak napisałem działam w stowarzyszeniu i robiąc coś społecznie nie musze wszystkiego umieć. Akurat u nas na wsi nikt tego nie umie i warto by było ludzi nauczyć. Ot.

Do moderatora. Na luzie to ty sobie możesz gościu z kumplami piwo pić. Dla nas to jest ważna sprawa i wsadziłem w pokój w którym sądziłem dostać najlepszą informacje.

Ale spoko. Ze wsi jestem to pewnie jakiś głupi i niedouczony. Trzymajcie sie mocno.

(system) #8

nie no, spokojnie :wink: O ile html jest prosty i można coś zdziałać, to z php już nie jest tak prosto i tu pasowałoby dobre doświadczenie.

Zobacz na http://www.kurshtml.boo.pl jak taki kurs może wyglądać.

(Asterisk) #9

Swoje uwagi zatrzymaj dla siebie, albo przekazuj na PW.

Dział Webmastering jest działem technicznycm - rozwiązujemy

w nim problemy techniczne. Natomiast ustalenie programu

kursu do takich nie należy.

I przypominam - przeczytaj sobie regulamin, zwłaszcza

punkty - 2.2. 2.3, 2.8, 2.9, 2.12 oraz 2.18

Dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia.

Przed Tobą duze pole do popisu

(Zrbiiwm) #10

Sory poniosło mnie ale sprawa była pilna.

Jeszcze raz przepraszam. Za bardzo mi zależało żeby zrobić dobry projekt. Z fachowym programem itd. Sam jestem zielony z tego tematu a termin upływał dzisiaj. Udało mi się jednak taki program uzyskać od życzliwej osoby.

Wszystkim skorym do pomocy dziękuje i za niewłaściwe wypowiedzi przepraszam.