Kursor myszki często fiksuje na ekranie

Witam, na początek przepraszam, jeżeli w złym dziale założyłem temat. Mój problem dotyczy myszki. Mam laptopa, ja podłączyłem sobie normalną myszkę bo touchpadem źle mi się kieruje. I jak ruszam tą myszką to co chwile gdzieś przez 2 sekundy kursor fiksuje po ekranie, jest to wkurzające bo np coś robię, chcę kliknąć jakąś opcję, nagle kursor ucieka i klikam w złe miejsce. Nie mam żadnych magnesów, metali czy kompasów przy komputerze. Mój laptop wygląda tak, przepraszam, zdjęcia robione SE K550i.

  1. mlmyszka.jpg

  2. mlcalosc.jpg

A czy to jest myszka optyczna? Ponoć niektóre tak mają - lubią przeskakiwać na jasnej i/lub “różnorodnej” kolorystycznie powierzchni.

podłóż białą kartkę pod myszkę.

Tak, jest optyczna

Zwykłą białą kartkę, ale wtedy będzie mi się źle kierowało. Poza tym słyszałem, że myszki laserowe mogą mieć podkładkę takiego samego koloru jak myszka lub bez podkładki, ale nie inaczej. Na starym kompie (stacjonarnym, jeśli tak można je nazwać) ta myszka chodziła rewelacyjnie, tylko na tym laptopie coś nie tak.

Czy na stacjonarnym była jakaś podkładka?

Optyczne a laserowe to różnica i to dość znaczna.

Podkładki najlepiej z laserowymi sprawdzają się czarne.

Z optycznymi obojętnie w zasadzie.

Czy biurko jest polakierowane dość mocno? Od tego kursor może się gubić.

Sprawdź na tej kartce czy się nie gubi. Jak gubi się nadal to szukamy dalej, jeśli nie musisz kupić podkładkę:)

Firma/ model myszki??

Kiedyś miałem ten sam problem ze swoją optyczną, nic nie pomagało żadne podkładki. Okazało się, że to nie wina płyty czy powierzchni, na której leżała myszka a wina samej myszki. Było to tak irytujące, że nawet gdy telefon leżał w pobliżu myszka sama spacerowała po ekranie. Wydaje mi się, że pomoże zmiana myszki, ale spróbuj u kogoś innego sprawdzić myszkę, lub jeśli masz ją na USB kup przelotkę na PS/2.

Biurko nie jest polakierowane

Jaka to ma być kartka, z bloku rysunkowego, technicznego, czy zwykła z zeszytu ?

Tą myszkę mam od 3 lat, program Everest pokazuje: Nazwa myszy - Alps Pointing-device, Nazwa firmy - ALPS Electric Co., Ltd.

zwykła karta nawet do drukarki :stuck_out_tongue: Obawiam się ze to wina myszki. Firma “baaardzo” znana. :slight_smile: Chyba już czas na zmianę gryzonia:P

Rzeczywiście, podłożyłem białą kartkę i kursor już nie lata :smiley: , tylko źle mi się kieruje bo ta kartka nie chce stać w miejscu hehe.

mlmyszka.jpg

I tak miałem kupić sobie myszkę bezprzewodową :stuck_out_tongue:

Dziękuję wam za pomoc :wink:

Przy myszce bezprzewodowej takie rzeczy tym bardziej będą się zdarzać :slight_smile: .

Kup sobie podkładkę pod mysz i nie narzekaj (jakąś qck mini).

A mysz przecież działa, bo na innym kompie dobrze chodzi.

Tak, ale kabel mi przeszkadza bo mam założone dwa kable na siebie i czasami zahacza o ten jakby rulonik w kablu zasilacza. Mam pytanie jeszcze jedno: czy pod tą myszkę bezprzewodową będę musiał coś podkładać czy bez podkładki nie będzie fiksował mi kursor ?

Wszystko zależy od klasy myszki :slight_smile: Chodź czasem i te drogie myszki fixują. Spróbuj ułożyć jakoś tak kable, żeby o siebie nie zahaczały. Jeśli Ci się uda to idź do komputerowego po zwykłą jednolitą podkładkę najlepiej czarną. Jeśli masz trochę kasy to Sharkon XURFACE z allegro. Jest licytacja powinieneś tanio wyrwać a jak jeszcze więcej to coś od SteelSeries np. qck mini/qck/qck+ zależy jaki chcesz rozmiar:P

edit:

Jak ci ta kartka lata, a widzę ze laptop u Ciebie chyba ciągle stoi w tym samym miejscu, nie jest przenoszony, to weź zwykłą taśmę bezbarwną i po rogach podklej. Jak się kartka zabrudzi/porwie/trzeba będzie sprzątnąć biurko to wymienisz i dalej masz ok:P

edit2:

I czemu kłamiesz ze masz myszkę Alps vel. firmy KRZAK ? [-X :smiley: :smiley: :smiley: Przecież to Logitech -.-

wylacz przyspieszenie sprzetowe - ppm-wlasciwosci-ustawienia-zaawansowane-rozwiazywanie problemow-suwak o jeden w lewo

lub o dwa, jesli w/w nie pomoze

Tylko ja mam Windows Vista i to trzeba gdzie indziej poszukać, tylko gdzie ??

Wejdź w ustawienia myszki w panelu i tam odhacz (bez fajki ma być) zwiększ precyzję wskaźnika lub coś podobnego -.-

ewentualnie ściągnij wpis do rejestru MouseFix :slight_smile: też czasem sporo daje, jednak jest haczyk jak się nie sprawdzi (rzadkość) to wyrzucenie go nie powoduje idealnego powrotu do poprzedniego stanu :wink: jedynie format :]

Niestety nie pomogło, kursor dalej fiksuje :stuck_out_tongue: