Kursor myszki lata po całym pulpicie

Witam tak jak w temacie, pracuje na komputerze przegadam strony www a tu nagle myszka lata po całym pulpicie sama naciska lewy przycisk myszki.

Albo zacina się sama na parę minut albo zacina się na amen. Wczoraj to tez było ale coś się stało z Windowsem i musiałem przeinstalować system.

Przeinstalowałem wszystko było ok. popracował z 4 h i znowu to samo.

Co to moze być proszę o pomoc.

Wymień myszkę. :wink:

no ale jak by to była myszka to cały czas tak by było. A to raz jest a raz nie ma ?

Próbowałeś innej myszy? Jeśli będzie działać prawidłowo, źródło problemu jest oczywiste…

Problem może też być w podkładce (częste w przypadku myszy optycznych).

Ja nie używam podkładki do optycznej.

Właśnie będę musiał spróbować z inna myszką

Spróbuj odpiąć mysz. Jeśli ciągle bedzie ci tak latać to albo to wirus, albo ktoś ci się włamał do systemu. Tym bardziej, że ta myszka sama klika :slight_smile:

Sprobuj podłożyć pod myszkę jednokolorową kartkę (najlepiej dość grubą). Jeśli problem ustanie - zainwestuj w podkładkę pod myszkę.

Nowość :stuck_out_tongue:

To tak jak pisałem ostatnio ze myszka zacina się to już nie da nic się zrobić, to zauważyłem wczoraj ze klawiatura się wyłącza nie mogę na niej nic zrobić widzę ze 3 lampki migną i gasną próbuje włączyć za pomocą przycisku NUM i nic

Klawiatura i myszka na PS/2 czy USB?

Wygląda że siada kontroler na płycie głównej. W przypadku myszki i klawiatury PS/2 powinna pomóc zmiana na urządzenia USB, a w przypadku urządzeń USB dokupienie kontrolera USB na karcie rozszerzeń.

Mam na PS/2

Sprawdź z myszką na USB. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, aktywuj w BIOS-ie opcję USB Keyboard Support lub podobną (spowoduje to jedynie że komputer przy uruchamianiu będzie sprawdzać, czy nei masz czasem podłączonej klawiatury na USB), bo PS/2 może ci zupełnie paść, a wtedy nie będziesz mógł nawet włączyć obsługi klawiatury USB.

Jak dziś będzie to samo to zawiozę do serwisu