Kursor myszki zwariował


(Mowiniaki) #1

Witam! od jakiegoś czasu kursor myszki zmienia sie na krzyżyk zmienia na kolor niebieski ,przeciąga obrazki ciągnie sie za nią kreska córka coś grzebała chyba w panelu .Jeżeli ktoś wie o co chodzi prosze o pomoc.


(nintyfan) #2

Zmiana myszki nic nie daje? Kursor sam przeciąga obrazki?


(roobal) #3

Jeśli chodzi o windowsowy panel sterowania to nie ten dział :slight_smile: Jeśli problem jednak dotyczy Linuksa, to przede wszystkim jakie środowisko graficzne lub menedżer okien - Gnome, KDE, Fluxbox, IceWM? Sprawdzałeś w ustawieniach myszki (graficzny konfigurator dla Gnome)? Wygląd kursora (również w przypadku Gnome) można zmieniać w ustawieniach wyglądu środowiska graficznego w zakładce wskażniki.

Pozdrawiam!


(Mowiniaki) #4

tak to linuks środowisko gnome menedżer gnome a w ustawieniach nic nie daje kursor zmienia wygląd ale dzieje sie tak samo :frowning:


(roobal) #5

Nagrzebać za wiele nie mogła w plikach konfiguracyjnych, chyba że na codzień korzystasz z konta roota. Natomiast w katalogu domowym musiałbyś mieć włączony podgląd ukrytych plików. Większość konfiguracji mieści się w katalogu .config, zrób jego kopię a oryginał usuń. Jeśli to nie pomoże to nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Pozdrawiam!


(matiit) #6

najprościej, otwórz konsolę i wpisz:

mv ~/.config ~/.config_backup

Wyloguj się i zaloguj ponownie


(nintyfan) #7

Sprawdź czy to samo masz w przypadku LiveCD.


(Mowiniaki) #8

OK już znalazłem !!

PPM dodaj do panelu - przechwytywanie kursora

to było to niemniej dziękuje wszystkim za rady